TĒMA: Mājoklis

Vai var atlikt maksājumus apsaimniekotājam

J
jautā:
04. aprīlī, 2020
Iveta Vjatere

Labdien! Martā neesmu samaksājusi maksu par dzīvokli (bija jāsamaksā līdz 31.03.2020.), un jau 2. aprīlī man pastkastītē tiek iemests brīdinājums par parādu (par martu), kurā teikts: ja parāds netiks samaksāts līdz 30.04., tad tiks celta prasība tiesā par parādu piedziņu. Apkalpo SIA “Modulis” Prūšu ielā 42. Vienmēr esmu maksājusi laikus. Varu iemaksāt kādu daļu no summas un dzīvot mierīgi, kamēr atkal varēšu samaksāt. Es domāju, ka šajā krīzes situācijā tas būtu normāli.

A
atbild:
06. aprīlī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Ārkārtējās situācijas laikā nav noteikts, ka privātajiem apsaimniekošanas uzņēmumiem klienti būtu jāatbrīvo no maksājumiem. Tiesa, “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) savā mājaslapā ir paziņojis, ka klientiem par laikus nesamaksātiem rēķiniem ārkārtējās situācijas laikā nepiemēros nokavējuma procentus. Šobrīd par nokavējuma procentu nepiemērošanu ir paziņojis arī “Rīgas siltums”. Papildus RNP ir saņēmis informāciju no “Rīgas ūdens”, ka arī ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniedzēji nepiemēros nokavējuma procentus par laikā nesamaksātiem rēķiniem. Tas nozīmē, ka trīs lielākie pakalpojuma sniedzēji RNP klientu rēķinos par saņemtajiem pakalpojumiem nepiemēros nokavējuma procentus, tādējādi iespēju robežās mīkstinot ārkārtējās situācijas rezultāta sekas.

Ja vēlaties grozīt līgumu, Jums būtu jāvēršas pie apsaimniekotāja un jāvienojas par parādu termiņa pagarinājumu.