Kad jāmaina zemes lietošanas mērķis

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Kaspars

Sveiki! Vai, stādot mežu lauksaimniecības zemē, obligāti jāmaina zemes lietošanas mērķis uz meža zemi? Paldies!

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Inese Helmane
LV portāls
Siguldas novada pašvaldība
Revita Jakupāne, Teritorijas attīstības pārvaldes Īpašumu un vides pārvaldības nodaļas nekustamā īpašuma speciāliste

Jā, zemes lietošanas mērķis ir jāmaina pēc tam, kad lauksaimniecības zeme ir apmežota. Taču katra situācija ir jāizvērtē atsevišķi, proti, ja zemes vienības lielākā daļa vēl aizvien būs lauksaimniecības zeme, lietošanas mērķis netiks mainīts.

LV portāls publikācijā “Kā un kad tiek mainīts zemes lietošanas mērķis” sīkāk skaidroja, ka zemes lietošanas mērķi nosaka katra pašvaldība savas administratīvās teritorijas robežās un kadastrālās vērtēšanas vajadzībām. Tas raksturo zemes pašreizējo izmantošanas veidu vai pašvaldības teritorijas plānojumā (detālplānojumā) norādīto atļauto zemes izmantošanas veidu. Lietošanas mērķis neierobežo īpašnieku tiesības rīkoties ar zemes vienību atbilstoši teritorijas plānojumā atļautajiem zemes izmantošanas veidiem.