TĒMA: Pensijas

1. oktobrī indeksē līdz 30. septembrim piešķirtās pensijas

J
jautā:
12. decembrī, 2019
Tatjana

No 2019. gada novembra esmu pensionāre (priekšlaicīgi). Darba stāžs: 40 gadu. Kāpēc 2019. gada 1. oktobrī nav indeksētas tās pensijas, kuras var redzēt VSAA portālā? VSAA portālā mana pensija līdz 2019. gada 1. oktobrim bija 389 eiro, un 2019. gada novembrī nebija nekādu izmaiņu. Vai mani neietekmē valsts apdrošināšanas algas paaugstināšana un citi ekonomiskie faktori?

A
atbild:
27. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Arī šogad, 2019. gadā, 1. oktobrī indeksēja vecuma, izdienas, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijas un atlīdzības, kuras piešķirtas līdz šā gada 30. septembrim. Ik gadu 1. oktobrī indeksē arī priekšlaicīgi piešķirto pensiju.

Piešķirot pensiju, pensijas kapitāls tiek arī aktualizēts, piemēro katram gadam noteiktos indeksus. Indeksus izmanto, lai, piešķirot vecuma pensiju, katra cilvēka pensijas kapitāls atbilstu apdrošināšanas iemaksu algas izmaiņām valstī. Indeksa formulas noteiktas Ministru kabineta noteikumos Nr. 205 “Apdrošināšanas iemaksu algas indeksa aprēķināšanas un vecuma pensijas kapitāla aktualizācijas kārtība”.

Informāciju par savu pensiju varat noskaidrot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.