Lasīšanai: 1 minūte

Vai var saņemt velosipēda vadītāja apliecību, ja ir nederīga B kategorijas vadītāja apliecība

J
jautā:
06. decembrī, 2019
Haralds

Kādēļ es nevaru saņemt velosipēda vadītāja apliecību (tā man paskaidroja pa tālr. 67025777), ja man ir derīga (vai nederīga?) “B” kategorijas vadītāja apliecība bez medicīniskās izziņas? Ar šādu apliecību es taču braukt nedrīkstu. Bet braukšanai ar velosipēdu medicīniskā izziņa nav nepieciešama.

A
atbild:
30. decembrī, 2019
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Jānis Aizpors, Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

Ja persona nav veikusi medicīnisko pārbaudi, proti, personai nav derīgas medicīniskās izziņas, arī vadītāja apliecība ir nederīga un ar to nevar vadīt transportlīdzekļus, arī velosipēdus.

Velosipēda vadītāja apliecību, nekārtojot eksāmenu, var iegūt tikai tad, ja ir derīga autovadītāja apliecība. Šajā gadījumā autovadītāja apliecība nav derīga un nav iespējams saņemt velosipēda vadītāja apliecību bez eksāmena kārtošanas.