Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Vai ar autovadītāja apliecību bez derīgas medicīniskās izziņas var vadīt velosipēdu

J
jautā:
18. novembrī, 2019
Haralds

Vai drīkst vadīt velosipēdu ar autovadītāja apliecību bez derīgas medicīniskās izziņas?

A
atbild:
03. decembrī, 2019
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Jānis Aizpors, Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

Lai vadītu velosipēdu, ir nepieciešama vai nu velosipēda vadītāja apliecība, vai arī kāda cita transportlīdzekļa apliecība. Lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību un vadītu velosipēdu, medicīniskā izziņa nav obligāta. Savukārt, ja velosipēdu vada, izmantojot citas kategorijas (motocikla, vieglā automobiļa u. tml.) vadītāja apliecību, medicīniskā izziņa ir nepieciešama, jo bez tās vadītāja apliecība nav derīga.