TĒMA: Vide

Kam atļauts iegādāties zvejas tīklus

J
jautā:
06. novembrī, 2019
Vilibalds

Lauku īpašumā ir daži dīķi, audzēju zivtiņas savām vajadzībām. Lai tās efektīvāk varētu noķert, būtu nepieciešams tīkls. Veikalā to bez attiecīgas atļaujas atsakās pārdot. Ko un kā darīt, lai šādu atļauju varētu iegūt? Paldies!

A
atbild:
07. novembrī, 2019
Zemkopības ministrija
Inese Bārtule, Zivsaimniecības departamenta Zvejas pārvaldības un zivju resursu nodaļas vadītāja vietniece

Zivju ieguvi dīķos neregulē zvejas un makšķerēšanas noteikumi. Zivis dīķos drīkst iegūt ar tādiem rīkiem un paņēmieniem, kurus izvēlas pats dīķu saimnieks. Atļauja zivju ieguvei nav nepieciešama.

Taču saskaņā ar Ministru kabineta 2011. gada 6. decembra noteikumu Nr. 931 “Noteikumi par zvejas tīklu tirdzniecību un apriti” 13. punktu zvejas tīklus iegādāties ir atļauts tikai Valsts vides dienestā reģistrētajās zvejas tīklu tirdzniecības vietās un tos drīkst iegādāties:

  • zvejnieks, kuram ir izsniegta zvejas atļauja (licence), kā arī komerczvejnieki, kuriem ir izsniegta licence komercdarbībai zvejniecībā;
  • akvakultūras uzņēmums, kurš ir reģistrēts Pārtikas un veterinārajā dienestā;
  • cits zvejas tīklu tirgotājs, kura zvejas tīklu tirdzniecības vieta ir reģistrēta dienestā.

Šāds regulējums ir paredzēts, lai izskaustu nelegālu zvejas tīklu apriti un to izmantošanu praksē, kā arī mazinātu malu zvejniecības iespējas.