Lasīšanai: 1 minūte

Pašnodarbinātais nav apdrošināts bezdarbam

J
jautā:
12. septembrī, 2019
Evija

Labdien! Esmu saimnieciskās darbības veicējs, pašnodarbinātā persona. Vēlējos uzzināt, vai, apturot saimniecisko darbību un iestājoties NVA kā bezdarbnieks, varu saņemt bezdarbnieka pabalstu?

A
atbild:
16. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likums “Par valsts sociālo apdrošināšanu” paredz, ka pašnodarbinātie ir pakļauti pensiju apdrošināšanai, invaliditātes apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai, vecāku apdrošināšanai un veselības apdrošināšanai.

Pašnodarbinātais valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (atbilstoši noteiktajai iemaksu likmei) neveic bezdarba gadījumam un sociālajai apdrošināšanai pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām, tādējādi pašnodarbinātais netiek apdrošināts bezdarba gadījumam, nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām.

Tas nozīmē, ka pēc pašnodarbinātības perioda nav tiesību uz bezdarbnieka pabalstu.