Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ārlietas

Ko darīt, ja ārvalstīs pazaudēta pase

J
jautā:
16. maijā, 2019
Ludmila

Es pazaudēju savu pasi Tenerifē, ko darīt? Vai es varu ko darīt tiešsaistē?

A
atbild:
16. maijā, 2019
Linda Balode
LV portāls

Ja personai, atrodoties ārvalstīs, radušās problēmas ar pasi vai personas apliecību (eID), jāvēršas tuvākajā Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Latvijas Republikas vēstniecības Spānijas Karalistē kontaktinformāciju var meklēt šeit.

Ja pase vai personas apliecība ir pazudusi, nolaupīta vai sabojāta un personas rīcībā nav derīga dokumenta, lai atgrieztos atpakaļ Latvijā, pārstāvniecībā ārvalstīs tiek izsniegta atgriešanās apliecība.

Informācija par atgriešanās apliecības saņemšanu visu diennakti pieejama arī Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā, zvanot pa tālruni +371 26 33 77 11 vai rakstot e-pasta vēstuli palidziba@mfa.gov.lv.

Atgriešanās apliecība pēc atgriešanās Latvijā nekavējoties jānodod Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.