Lasīšanai: 1 minūte

Braucot uz Krieviju ar transportlīdzekli, nepieciešama pilnvara

J
jautā:
06. aprīlī, 2019
Arturs

Vai ir atļauts iebraukt Krievijā ar auto, kura tehniskajā pasē vadītājs ir ierakstīts kā turētājs? Vai šajā gadījumā vienalga ir nepieciešama pilnvara?

A
atbild:
09. aprīlī, 2019
Linda Balode
LV portāls

Neatkarīgi no tā, vai transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs ar attiecīgo automašīnu ceļo uz Krieviju, ir nepieciešama pilnvara. To var nokārtot Krievijas vēstniecības Latvijā konsulārajā nodaļā (Rīgā, Smilšu ielā 3).

Ja ir nepieciešama detalizētāka informācija, iesakām sazināties ar Krievijas vēstniecību – 67332151, rusembas@ml.lv.

Proti, ja ārvalstīs plānots lietot transportlīdzekli, kurš turklāt reģistrēts uz citas personas vārda, pirms brauciena attiecīgās valsts vēstniecībā jānoskaidro aktuālais tiesiskais regulējums, jo īpaši, braucot uz trešajām valstīm. Visticamāk, pilnvarai būs nepieciešams arī tulkojums tās valsts valodā, uz kuru dodaties.