E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15817
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Kādas ir prasības jumta seguma atjaunošanai

J
jautā:
04. decembrī, 2018
Edgars

Vai, mainot jumta segumu lauku mājai no šīfera loksnēm uz bezazbesta šīfera loksnēm, nepieciešama būvatļauja, ņemot vērā, ka mainīsies seguma krāsa, bet ne konstrukcija?

A
atbild:
13. decembrī, 2018
Ekonomikas ministrija
Evita Urpena, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Atkarībā no ēkas lieluma un atrašanās vietas ir noteiktas atšķirīgas prasības jumta ieseguma atjaunošanai (nomaiņai). Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 7. punktā ir noteikti gadījumi, kad būvniecības ieceres dokumenti nav nepieciešami, piemēram, jebkuras ēkas jumta ieseguma krāsošanai, ja krāsu pase saskaņota pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā, kā arī pirmās grupas ēkas vai otrās grupas viena vai divu dzīvokļu dzīvojamās ēkas, tās palīgēkas vai lauku saimniecības nedzīvojamās ēkas jumta ieseguma atjaunošanai (izņemot valsts aizsargājamajiem kultūras pieminekļiem un ēkām pilsētās un ciemos), neveicot citus ēkas fasādes būvdarbus, ja tiek nodrošināta atbilstība ēkas fasādes koptēlam, netiek mainīta jumta konfigurācija un krāsa un izvēlētie būvizstrādājumi nodrošina iepriekšējam būvizstrādājumam vismaz līdzvērtīgas tehniskās ekspluatācijas īpašības, ja pašvaldības apbūves noteikumos nav noteiktas citas prasības.

Savukārt, ja jumta seguma atjaunošana (seguma maiņa) ir plānota ēkai, kas atrodas pilsētā vai ciemā, būvvaldē atkarībā no ēkas lieluma iesniedzams paskaidrojuma raksts (pirmās grupas ēkai, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m²) vai ēkas fasādes apliecinājuma karte (otrās vai trešās grupas ēka) (36. punkts).

Ievērojot to, ka pašvaldības saistošajos noteikumos var būt noteiktas prasības šādiem būvdarbiem, kā arī pašvaldības būvvaldes kompetenci – sniegt konsultācijas par būvniecības procesa kārtību, pirms attiecīgo būvdarbu veikšanas aicinām konsultēties attiecīgās pašvaldības būvvaldē.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU