Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kādos gadījumos ziedojumi var būt attaisnotie izdevumi

J
jautā:
05. septembrī, 2018
Inguna

Labdien! Mans dēls apmeklē sporta nodarbības, par kurām maksāju dalības maksu. Interešu izglītības maksājumu apliecinājumus katru gadu pievienoju deklarācijai, lai atgūtu pārmaksātos nodokļus.
Šogad rēķinā norādīta nevis dalības maksa, bet ziedojums. Vai no ziedojumiem arī var atgūt pārmaksāto nodokli?

A
atbild:
25. septembrī, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Pirms ienākuma aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli no gada apliekamo ienākumu apjoma var atskaitīt summu, kas ziedojuma vai dāvinājuma veidā nodota budžeta iestādei vai Latvijas Republikā reģistrētai biedrībai, nodibinājumam, reliģiskai organizācijai vai to iestādei, kurai piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.