TĒMA: Ekonomika

Sankcijas par nekoptu lauksaimniecībā izmantojamo zemi

J
jautā:
20. oktobrī, 2012
B. EDMUNDS

Kādas sankcijas var pielietot pašvaldība, ja nav nopļautas lauksaimniecības zemes? Vai LR ir likums par nenopļautām zemes platībām? Vai šāds likums ir publicēts laikrakstā "Vēstnesis"? Kad ir pieņemts šis likums? Kā arī laikraksta Nr.?

A
atbild:
22. oktobrī, 2012

Pašvaldība par nekoptu lauksaimniecībā izmantojamo zemi var piemērot dubulto nekustamā īpašuma nodokļa likmi saskaņā ar likuma „Par nekustamā īpašuma nodokli” (aktuālā redakcija - 01.07.2012.) 3.panta 1.1 daļu.

Savukārt 2010.gada 13.jūlija Ministru kabineta noteikumos Nr.635 „Kārtība, kādā apseko un nosaka neapstrādātās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platību un sniedz informāciju par to” teikts, ka šo noteikumu izpratnē lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība netiek uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī, ja līdz kārtējā gada 1.septembrim tajā vismaz vienu reizi nav veikta pļaušana, zāles novākšana vai sasmalcināšana un izkliedēšana.

Tātad - pamatojoties uz apsekošanā konstatēto faktu, pašvaldība var piemērot likumā paredzēto sodu.
Visi normatīvie akti bez maksas pieejami "Latvijas Vēstneša" uzturētajā vortālā www.likumi.lv