Informācija meklējama programmas finansējuma noteikumos

J
jautā:
07. jūnijā, 2018
Olga

Biju braucienā/komandējumā, kuru apmaksāja ES programmas ietvaros, tika izmaksāta noteikta summa par uzturēšanos un transportu. No uzņēmuma nauda netika piešķirta. Kā tagad rīkoties tālāk – vai jāiesniedz visas kvītis un atskaites un jāatgriež neiztērētā daļa, vai tas tomēr bijis kā grants, kāds vienreizējs finansiāls atbalsts? Un kā rīkoties tad, ja ir bijis pārtēriņš? Ko šādā gadījumā darīt ar nodokļiem?

A
atbild:
17. jūlijā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Šajā situācijā nav piemērojamas Darba likuma normas. Jau pašā jautājumā Jūs esat ietvērusi vairākas iespējamās atbildes, taču pareizās atbildes izvēle, iespējams, ietverta ES programmas noteikumos.

Tas nozīmē, ka Jums ir jāieskatās šīs programmas noteikumos vai ar jautājumiem jāvēršas pie darba vadītāja, kas pieņēma lēmumu par nosūtīšanu komandējumā. Katrai ES programmai (apstiprinātajam projektam) ir nozīmēts atbildīgais par finanšu izlietojumu (projekta grāmatvedis), kas atbild arī par projektā iesaistīto darbinieku darba samaksas jautājumiem.