Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: E-vide

Vai e-parakstam ir atšķirības

J
jautā:
14. martā, 2018
Helmuts Zandbergs

Vai ir kādas atšķirības e-parakstam, ko izsniedz PMLP, ar ID karti un pastā izsniegtu e-parakstu?

A
atbild:
16. martā, 2018
Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs
Vineta Sprugaine, Mārketinga daļas vadītāja

Latvijas pasts e-parakstu neizsniedz jau deviņus gadus.

eID karti izsniedz PMLP, un tajā ir iestrādāts LVRTC izsniegts eParaksts. LVRTC izsniedz eParaksta karti ar iestrādātu eParakstu, kā arī nodrošina iespēju parakstīt dokumentus portālā eParaksts.lv. eID karti var saņemt jebkura fiziska persona un parakstīt ar to dokumentus vai nu ar programmatūru eParakstītājs, vai arī portālā eParaksts.lv. Tāpat eID karti dokumentu parakstīšanai var lietot iestāžu un organizāciju paraksttiesīgās personas.

LVRTC izsniegto eParaksta karti var saņemt juridiskas personas un parakstīt ar to dokumentus vai nu ar programmatūru eParakstītājs, vai arī portālā eParaksts.lv.

eParaksts jebkurā gadījumā ir konkrētas fiziskas personas paraksts, kas paraksta dokumentus vai nu savā (kā privātpersonas vārdā), vai arī kā uzņēmuma/organizācijas paraksttiesīga persona.