Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Muitā anaboliskos steroīdus konfiscē un iznīcina

J
jautā:
08. martā, 2017
Mairis Bubins

Kas draud anabolisko steroīdu pircējam, ja muitā tiek konfiscēta viņa prece, kas tika iegādāta no citas valsts interneta veikalā? Paldies!

A
atbild:
14. martā, 2017
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ministru kabineta noteikumi Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” aizliedz fiziskai personai saņemt pasta sūtījumā anaboliskos steroīdus, testosteronus, augšanas hormonus vai to analogus. To nosaka šo noteikumu 106.1 punkts.

Gadījumos, ja muitas kontroles laikā pasta sūtījumā konstatē anaboliskos steroīdus, tos konfiscē un iznīcina. Ja tie ir atsevišķu privātpersonu sūtījumi, tad sods nedraud. Cilvēku gaida tikai vilšanās, ka aizliegto preparātu viņš nesaņems. Jābūt uzmanīgiem un nevajag internetā pasūtīt preces, šajā gadījumā vielas, kas ir aizliegtas.

Savukārt, ja kādu zāļu preparātu daudzums būs liels un radīsies aizdomas par narkotiku kontrabandu, tad var ierosināt krimināllietu.