Augstskolas diploma pielīdzināšana

J
jautā:
15. maijā, 2012
Silvija Ķere

Esmu beigusi 1995. gadā RTU kā inženieris-tehnologs (šūto izstrādājumu tehnologs). Vai man ir iespēja pielīdzināt savu izglītību maģistra grādam?

A
atbild:
23. maijā, 2012
Zanda Lielbārde
LV portāls

Saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, ja esat studējusi četrus gadus, Jūsu kvalifikācija tiks pielīdzināta bakalaura grādam; ja pilna laika studiju procesā esat apguvusi piecu gadu studiju programmu, tad diploms tiks pielīdzināts maģistra grādam.

MK noteikumi Nr.142 „Grādu un profesionālo kvalifikāciju pielīdzināšanas kārtība” nosaka kārtību, kādā grādi un profesionālās kvalifikācijas, kas Latvijā iegūtas pēc studiju programmas pabeigšanas, kuru uzsāka īstenot pirms Augstskolu likumā noteiktā grādu un profesionālo kvalifikāciju tiesiskā regulējuma spēkā stāšanās 2000.gada 26.decembrī, pielīdzināmas Augstskolu likumā noteiktajiem grādiem un profesionālajām kvalifikācijām.

Ja vēlaties pielīdzināt iepriekš iegūto augstāko izglītību Augstskolu likumā noteiktajiem grādiem un profesionālajām kvalifikācijām, Jums jāiesniedz iesniegums Akadēmiskās informācijas centrā.
Diploma pielīdzināšana nav obligāta.

Sīkāk par to varat lasīt LV portāla skaidrojumā