E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 10811
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Reģistri
9
9

Kā izstāties no biedrības un atbrīvot no valdes locekļa amata

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. novembrī, 2016
Santa

Labdien! Kā izstāties no biedrības, ja esi pats valdes loceklis? Es saprotu, ka ir jāsūta valdei paziņojums par amata atstāšanu. Mani interesē, tieši kā tas jādara - biedrība reģistrēta 2005. gadā, bet tā praktiski nekad nav darbojusies un eksistē tikai uz papīra. Juridiskā adrese bija minēta kā tobrīdējā dzīvokļa adrese, kur šobrīd neviens no valdes locekļiem vairs nedzīvo un līdz ar to nav piekļuves pastkastei. Divi no trim valdes locekļiem dzīvo ārzemēs. Tad kam man jāsūta tas paziņojums un kā, vai caur pastu uz adresi, kurā neviens no valdes locekļiem nedzīvo? Vai es varu aiziet uz Uzņēmumu reģistru un uzrakstīt iesniegumu par to, ka nevēlos būt šajā biedrībā?

A
atbild:
29. novembrī, 2016
Una Medne
juriste

Lai izstātos no biedrības, Jums ir jāsagatavo brīvas formas paziņojums, kas adresēts biedrībai (norādot biedrības reģistrācijas numuru, juridisko adresi). Paziņojuma tekstā norādiet, ka vēlaties nekavējoties atstāt valdes locekļa amatu. Paziņojumu sagatavojot, ievērojiet Dokumentu juridiskā spēka likuma 4. panta pirmās daļas nosacījumus.

Sekojoši  Jums ir jāaizpilda B3 veidlapa, kas pieejama Uzņēmumu reģistra mājaslapā zem UR reģistri- biedrību un nodibinājumu reģistrs - grozījumi- izmaiņas valdes sastāvā.

Tad, izmantojot zemāk norādītos rekvizītus,  jāsamaksā valsts nodeva - 5,69 eiro.

Saņēmējs: Valsts kase
Reģistrācijas Nr. 90000050138
Konta Nr. LV84TREL1060190913200
Saņēmēja banka: Valsts kase
BIC kods TRELLV22
Maksājuma mērķis: par dokumentu izskatīšanu, biedrība XXX

Visbeidzot, B3 veidlapa kopā ar paziņojumu un maksājumu uzdevumu, kas apliecina valsts nodevas apmaksu, jāiesniedz Uzņēmumu reģistrā vai nu personīgi, vai elektroniski uz e-pasta adresi: info@ur.gov.lv. Ja dokumentus iesniedzat elektroniski, tad gan B3 veidlapai, gan paziņojumam (katram atsevišķi) jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu, maksājumu uzdevumu parakstīt elektroniski nav nepieciešams.

Labs saturs
9
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 248 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas