TĒMA: Vide

Vai bērns drīkst būt dzinējs medībās?

J
jautā:
26. augustā, 2016
Inta Poļevska

No cik gadiem un uz kādu normatīvo aktu pamata medībās (Latvijā) par dzinēju drīkst piedalīties bērni?

A
atbild:
12. septembrī, 2016
Zemkopības ministrija
Jānis Bārs, Meža departamenta Meža resursu un medību nodaļas speciālists

Latvijā spēkā esošā likumdošana medību jomā nereglamentē dzinēju vecumu. Ļoti konkrētas un striktas kvalifikācijas prasības ir noteiktas medniekiem (personām, kurām ir tiesības glabāt, nēsāt un medībās lietot šaujamieroci) un medību vadītājam.

Tātad jautājums, no kāda vecuma ņemt līdzi bērnu medībās, primāri atstāts pašu bērna vecāku ziņā. Vecākiem jānovērtē bērna fiziskās spējas, lai medību dienā nostaigātie kilometri šķēršļotā apvidū būtu pa spēkam, kā arī savlaicīgi jāparūpējas par bērna zināšanu un pasākuma izpratnes līmeni.

Saskaņā ar Medību likuma 9. panta pirmo daļu medību norises kārtību savā medību iecirknī nosaka medību tiesību lietotājs. Tātad sekundāri (papildus vecāku lēmumam) tiesības lemt par tā vai cita gribētāja pielaišanu medībās ir medību vadītājam, kuram ir konkrēti pienākumi un atbildība par dzinējmedību procesa norisi.