TĒMA: Satiksme

Kāds ir valsts atbalsts, ja iegādājas elektromobili

J
jautā:
25. augustā, 2016
Iļja Rapoports

Labdien! Sakiet, lūdzu, es gribētu uzzināt par elektromobiļa finansēšanu. Vai ir iespēja dabūt kaut kādu daļēju finansēšanu, lai nopirktu jaunu elektromobili? Paldies.

A
atbild:
30. augustā, 2016

Pašlaik elektromobiļu iegādei nav paredzēts tiešs iegādes atbalsts, tomēr ir paredzēts plašs cita veida atbalsts elektromobiļu lietotājiem:

-   elektromobiļiem netiek piemērots transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis;

-    elektromobiļiem netiek piemērots vieglo automobiļu un motociklu nodoklis;

-   samazināta uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likme – 10,00 eiro mēnesī (iepriekš: 42,69 eiro mēnesī);

-   elektromobiļu pirmreizējā reģistrācija, kā arī reģistrācija, pirmo reizi saņemot speciālas nozīmes numura zīmes, ir bez maksas;

-   speciālu, vizuāli atšķirīgu numura zīmju pirmais komplekts – bez maksas;

-   elektromobiļiem, kas aprīkoti ar šīm numura zīmēm, atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslām;

-  Liepājā, pašvaldības maksas stāvvietās un Rīgā “Rīgas satiksmes” apsaimniekotajās autostāvvietās (izņemot apakšzemes autostāvvietā K. Valdemāra ielā 5a) elektromobiļus var novietot bez maksas;

- Jūrmalā elektromobiļi ir atbrīvoti no iebraukšanas maksas pilsētas administratīvajā teritorijā;

-  CSDD izstrādājusi īpašas norādes, kas autovadītājus informē par to, ka konkrētajā vietā iespējams uzlādēt elektromobili.