Uzrunājot nozares pārstāvjus, R. Feldmanis norādīja, ka bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražošana Latvijā joprojām ir salīdzinoši vāja, taču izaugsmes potenciāls ir nepārprotams. “Pieaugot iedzīvotāju labklājībai, vides prasībām un patērētāju gaidām, bioloģisko produktu nozīme tirgū neizbēgami palielinās,” uzsvēra LLKA vadītājs.
Viņš akcentēja, ka viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem nozares attīstībai ir pārstrādes un glabāšanas jaudu stiprināšana. Tas ļautu nodrošināt regulāras un stabilas bioloģisko produktu piegādes gan ražas sezonā, gan ārpus tās, tādējādi paaugstinot produktu konkurētspēju un pieejamību plašākam patērētāju lokam.
Diskusijās ar kopsapulces dalībniekiem tika izcelta arī starpnozaru kooperācijas nozīme. Apvienojot spēkus dažādu lauksaimniecības produktu segmentos un veidojot kopīgus piedāvājumus, zemniekiem būtu iespējams efektīvāk sasniegt jaunus noieta tirgus, nodrošināt stabilākus ienākumus un stiprināt bioloģiskās lauksaimniecības pozīcijas Latvijā.
LLKA norāda, ka kooperācija būs viens no galvenajiem instrumentiem, kas nākotnē veicinās bioloģiskās lauksaimniecības ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju gan vietējā, gan eksporta tirgos.
Par LLKA
Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija ir dibināta 2002. gadā un apvieno lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (MPKS), kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas. Asociācijas darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām. LLKA ir galvenais Zemkopības ministrijas sadarbības partneris lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas jautājumu risināšanā. Šobrīd LLKA ir 53 biedri, pārstāvot ap piecus tūkstošus saimniecību ar kopējo apgrozījumu vairāk nekā pusmiljardu eiro, ko veido lauksaimniecības produktu izejvielu pārdošana Latvijā un ārvalstīs. Pazīstamākie patērētāju zīmoli: Straupe, Baltu piens, Viļāni ar zīm’pli “Bryunaļa”, Bio Berries Latvia, Baltijas Ogu kompānija biedram piederošais uzņēmums “Very Berry”, Baltijas Dārzeņi, Mūsmāju dārzeņi, Medotava, Kurland Honey, Latvijas Medus, kā arī Baltijā vienīgais iesala ražotājs - Latmalt, kas pieder kooperatīva Latraps biedriem.



