Darbu laikā no aizzēluma un atvasēm tika atbrīvoti lielie ozoli, kurus retā vabole apdzīvo. Krūmu atvašu un zāles pļaušana dabas liegumā veikta 6,8 ha platībā.
Dzīvotnes atjaunošanas darbus dabas liegumā “Augstroze” LVM veica no 2021. līdz 2023. gadam. Dabas liegums “Augstroze” ir viena no retajām vietām Latvijā, kur fiksētas lapkoku praulgrauža dzīvotnes. Lieguma Lauvaskalnu pussalas vecie ozoli, kurus retā vabole apdzīvo, laika gaitā bija aizauguši ar kokiem un krūmiem, kas radīja nevēlamu noēnojumu, tādējādi apdraudot esošās un potenciālās vaboles dzīvotnes. Tāpēc pussalā vairākos poligonos 12 hektāru kopplatībā bioloģiski vecie un lielie ozoli tika atbrīvoti no aizauguma, lai tos atsegtu saulei. Vienlaikus ar lielo ozolu atēnošanu skatam atklāta arī skaistā ainava uz Augstrozes Lielezeru, ko tagad var vērot, ejot pa pastaigu taku.
Lauvaskalnu pussalā 2022. gadā ozolus no aizauguma atbrīvoja gan zāģeri ar rokas benzīna motorzāģiem, gan standarta meža tehnika, kuru vadīja pieredzējuši operatori. Lielākos pārbaudījumus darbu veikšanā sagādāja laikapstākļi – 2022. gada ziemā sals tā arī neiestājās, tāpēc kokmateriālu izvešanai izmantojām tikai mazo pievešanas tehniku – lai nebojātu zemsedzi, kas nebija sasalusi.
Dabas liegums “Augstroze” ir viena no 14 īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kur LVM no 2021. līdz 2023. gada nogalei KHZ-SAM projekta “Apsaimniekošanas pasākumu veikšana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos biotopu un sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošanai” ietvaros uzlaboja un atjaunoja gan ES nozīmes biotopus, gan sekmēja piemērotus apstākļus aizsargājamu sugu dzīvotņu ilgtspējīgai pastāvēšanai.