I. Lasis sēdē uzsvēra, ka civilās misijas un civilo ekspertu dalība misijās ir jāskatās plašākā politiskajā kontekstā. Viņš norādīja, ka Latvijai dalība misijās ir ieguvums un arī apliecinājums mūsu ekspertu augstajai profesionalitātei. Diskusiju gaitā padomes dalībnieki tika aicināti izvirzīt civilo ekspertu kandidātus dalībai misijās, tostarp ANO civilajās misijās.
Konsultatīvās padomes sēdē piedalījās arī Vācijā bāzētā Eiropas Civilo krīžu noregulējuma izcilības centra pārstāvji un tā direktors Folkers Jakobi (Volker Jacoby). Centra pārstāvji iepazīstināja ar civilo misiju nozīmi un civilo ekspertu lomu un ieguldījumu globālās drošības stiprināšanā.
Starptautiskajām misijām un operācijām ir svarīga loma, nodrošinot visaptverošu pieeju dažādām ārējām krīzēm un konfliktiem, kas ļauj stiprināt drošību un stabilitāti gan tiešā ES tuvumā, gan tālāk no ES robežām. Civilie eksperti nodrošina svarīgas funkcijas starptautiskajās misijās, piemēram, veicot labas pārvaldības principu ieviešanu, tiesiskuma stiprināšanu, kapacitātes celšanu, drošības sektora reformu īstenošanu, robežu drošības uzraudzību, policijas apmācību un reformu īstenošanu, krīžu pārvaldību un konfliktu novēršanu, veicinot stabilitāti un mieru konfliktu un nestabilitātes skartos reģionos.
Konsultatīvās padomes darbā piedalījās Aizsardzības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Satiksmes ministrijas, Veselības ministrijas, Ģenerālprokuratūras, kā arī Valsts ieņēmuma dienesta pārstāvji.
Informācijai
Konsultatīvā padome ir konsultatīva un padomdevēja institūcija, kas izveidota saskaņā ar Ministru kabineta 2006. gada 24. janvāra noteikumiem Nr. 74. Tā sniedz priekšlikumus un risina ar civilo ekspertu nosūtīšanu misijās saistītus jautājumus.
Pašlaik Latviju starptautiskajās misijās un operācijās pašlaik pārstāv 165 pārstāvji – 18 civilie eksperti un 146 militārpersonas. Plašāka informācija par Latvijas pārstāvju dalību: Dalība starptautiskajās misijās un operācijās | Ārlietu ministrija (mfa.gov.lv)