DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Valsts svētku nedēļā Rīga saņem dāvinājumu – piecus izzinošus vides objektus 

Publicitātes foto

Svētku nedēļā Rīgas pašvaldība saņēmusi AS “Swedbank” dāvinājumu – vides objektus “Gudrība”, “Drosme”, “Mērenība”, “Taisnīgums”,  “Atbildība”, kas izvietoti dažādās galvaspilsētas apkaimēs.  

Ceturtdien, 14. novembrī, pie vides objekta “Taisnīgums” notika atklāšanas pasākums, kurā dāvinājums svinīgi tika nodots Rīgas domei. Tas novietots zīmīgā vietā - Uzvaras parkā, pie Aleksandra Grīna bulvāra un Bāriņu ielas krustojuma. Taisnīgums ir visplašāk par obligātu pieņemts tikums – gan sengrieķu, gan latīņu, gan daudzās mūsdienu valodās tas ir sinonīms tieslietām. Angļu valodā ar vārdu justice apzīmē tiesnesi. Arī Āgenskalna nosaukums cēlies no tiesneša Hāgena vārda, apliecinot taisnīguma idejas nozīmi apkaimes vēsturē.  

Atklāšanas pasākumā ceturtdien, 14. novembrī, piedalījās arī Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina un AS “Swedbank” pārstāvji. 

“Dizainā eleganti izstrādāti pilsētvides objekti, kam turklāt ir pievienots arī interaktīvs elements, kas aicina apstāties ikdienas skrējienā un veicina domāšanu – tā ir izcila pievienotā vērtība pilsētai un Rīga ir par šiem objektiem pateicīga kā “Swedbank”, kas šos objektus Rīgai dāvina, tā dizaina birojam H2E, kura darbiem kvalitāte ir nemainīgi augsta vērtība. Gandarījums arī par to, ka šie objekti izvietoti dažādās Rīgas apkaimēs abos Daugavas krastos – patiesi ceru, ka apkaimju iedzīvotājiem šie kļūs par iecienītiem pieturpunktiem,” uzsvēra Rīgas mērs Vilnis Ķirsis. 

Dāvinājuma mērķis ir paust idejas un vērtības jeb tikumus: gudrību, drosmi, mērenību, taisnīgumu un atbildību. Katra vides objekta simbolika, kā arī ētiskas pārdomas rosinoši audio stāsti ir saistīti ar piecu Rīgas apkaimju – Āgenskalna, Zaķusalas, Čiekurkalna, Sarkandaugavas un Pļavnieku – vēsturi un šodienu. Kvadrātkodā iekodētie audio stāsti radīti sadarbībā ar sabiedrībā zināmiem filozofiem un atgādina par notikumiem un to sekām konkrētajā apkaimē. Tie veidoti vieglajā valodā, lai būtu vienkāršāk uztverami visiem cilvēkiem. 

Sarkandaugavā, Ozolaines parkā, novietots vides objekts “Gudrība”, Pļavniekos, bērzu birzī pie 88. vidusskolas, - “Atbildība”, Čiekurkalna skvērā starp 4. šķērslīniju un 5. šķērslīniju – “Drosme”, Zaķusalā pie Salu tilta, - “Mērenība”.   

Projekta “Filosofija pilsētā” iniciatore ir “Swedbank”, tā autori ir dizaina studija H2E, ainavu darbnīca “ALPS” un filozofi Igors Gubenko, Māra Rubene, Igors Šuvajevs, Ella Buceniece, Gints Grūbe, Eva Johansone, Arno Titovs un Paula Lūcija Lejiņa, kā arī vēsturnieks Rūdolfs Reinis Vītoliņš. 

Skulptūras daudzveidīgi interpretē vienu un to pašu pamatformu – apli, vēstot par pārvērtībām, kas nodrošina pagātnes ideju aktualitāti šodienā. Tās veidotas no viegli kopjama, nerūsējoša materiāla. Vides objekti nodoti valdījumā Rīgas pieminekļu aģentūrai. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI