Konferences ietvaros tiks publiskoti Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Pieaugušo prasmju pētījuma Latvijas pirmie rezultāti, kam sekos augsta līmeņa paneļdiskusija par cilvēkkapitāla attīstības stratēģiskiem izaicinājumiem un sistēmiskiem risinājumiem. OECD Pieaugušo prasmju pētījums ir viens no nozīmīgākajiem starptautiski salīdzinošajiem prasmju pētījumiem pasaulē, kas salīdzina un analizē iedzīvotāju prasmju līmeni un to izmantošanu darbā un ikdienas dzīvē, tostarp sasaistē ar iegūto izglītību, tālākizglītību, darba pienākumiem un sociālo aktivitāti. Latvija pētījumā piedalījās pirmo reizi, iegūstot objektīvus datus par izglītības sistēmas rezultātiem un to sasaisti ar cilvēkkapitāla attīstības sociālekonomiskajiem aspektiem, ieguvumiem un riskiem, attiecīgo rīcībpolitiku pilnveidei.
Konferencē ir paredzēts iepazīstināt ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstīto Valsts izglītības attīstības aģentūras īstenoto Individuālo mācību kontu pieejas un prasmju pārvaldības platformu, kas ir nozīmīgs risinājums ceļā uz vienotu un ilgtspējīgu pieaugušo izglītības sistēmu. Konferences ietvaros plānots informēt arī par pirmajiem Individuālo mācību kontu pieejas ieviešanas rezultātiem un secinājumiem.
Konferences noslēgumā notiks pieaugušo neformālās izglītības ceļojošās balvas “Saules laiva” 2024. gada laureātu apbalvošana. Pieaugušo neformālās izglītības balva “Saules laiva” dibināta, lai izteiktu ministrijas atzinību par nozīmīgu ieguldījumu pieaugušo neformālās izglītības procesa veicināšanā un kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā, kā arī atbalsta sniegšanā pieaugušo neformālās izglītības ietvaros. Balvas pasniegšanas ceremonija norisināsies jau devīto reizi.
Konference pulcēs izglītības, ekonomikas un nodarbinātības attīstības politikas plānotājus, pētniekus un nozaru profesionāļus, tostarp ir plānota Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas Zanes Petres un Latvijas Universitātes rektora, profesora Gundara Bērziņa uzruna, kā arī OECD ekspertu un citu starptautisko ekspertu dalība.
Pēc Pasaules ekonomikas foruma datiem 50% darbinieku nākotnē būs nepieciešama pārkvalificēšanās, līdz ar to pieaugušo izglītība ir būtisks instruments cilvēkkapitāla attīstībā un ekonomikas transformācijā. Tādēļ šajā jomā būtiska ir tieši starpnozaru sadarbība, plānojot nozaru darba tirgus prognozes, veidojot cilvēkkapitāla prasmju attīstības pasūtījumu un nodrošinot iedzīvotājiem darba tirgum nepieciešamās prasmes.
Konference tiek organizēta ar Eiropas Savienības fondu atbalstu.
Konferencei var reģistrēties: https://forms.office.com/e/b9dt10i3t2