DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. novembrī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

5. novembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies forums “Kultūras mantojuma pieejamība – mīti un realitāte”

2024. gada 5. novembrī Nodibinājums “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” ciešā sadarbībā ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, Rīgas domi un Eiropas pieejamības resursu centru “Accessible EU” organizē forumu “Kultūras mantojuma pieejamība – mīti un realitāte”. Pasākuma mērķis ir veicināt izpratni par cilvēku ar invaliditāti piekļuvi kultūras mantojumam, kā arī apzināt iespējas un izaicinājumus, kas saistīti ar vēsturisko ēku pieejamības uzlabošanu. Kā arī pasākuma noslēgumā apbalvot kultūrvēsturiskos arhitektūras objektus, kuri organizatoru prāt izceļas ar kādiem pozitīviem, jēgpilniem vides pieejamības risinājumiem.

Ikvienam cilvēkam ir tiesības piedalīties kultūras dzīvē. Taču pieejamības nodrošināšana vēsturiskajās ēkās bieži vien ir sarežģīta un izaicinoša. Forums “Kultūras mantojuma pieejamība - mīti un realitāte” būs iespēja diskutēt par to, kādi ir visizplatītākie pieejamības mīti un kādi risinājumi ir pieejami, lai padarītu šīs ēkas pieejamas visiem.

Kā norāda Nodibinājums “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis: “Kultūras mantojums ir būtiska sabiedrības identitātes sastāvdaļa, kas dod iespēju mācīties, izprast pagātni un veidot piederības sajūtu. Diemžēl daudziem cilvēkiem ar invaliditāti piekļuve daudzām vēsturiskajām ēkām joprojām ir ierobežota, tādējādi liedzot pilnvērtīgi piedalīties kultūras procesos un izbaudīt mūsu kopīgo mantojumu. Nodrošinot pieejamību, mēs veicinām iekļaujošu sabiedrību, kurā ikviens var būt daļa no kultūras, neatkarīgi no fiziskajām spējām.”

“Straujo pārmaiņu laikā arvien lielāka uzmanība jāpievērš cilvēka dzīves kvalitātei. To vairo arī kultūras mantojuma pieejamība. Katram sabiedrības loceklim, arī ar funkcionāliem traucējumiem, nepieciešama ērta dzīve, bez citu palīdzības vai ar iespējami mazāku atbalstu. Ir jāveido vide, kas ir ērta un droša visiem, ar vienlīdzīgām iespējām visiem. Kultūras mantojuma statuss nevar būt iemesls, lai nerisinātu vides pieejamības vajadzības. Risinājumu atslēga ir izpratnē, atbildībā un kvalitātē, taču vides ērtas pieejamības risinājums nedrīkst kļūt par nodevu prasībām. Tam jābūt kā jaunai un mantojuma vērtības nozīmi vairojošai iespējai.” uzsver Nacionālās mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis.

Foruma laikā tiks prezentēti projekta “Kultūrvēsturiskais mantojums visiem” projekta rezultāti, kā arī pirmo reiz publiski prezentētas Vides pieejamības vadlīnijas tūrisma un kultūras jomā. Bet pasākuma noslēgumā tiks apbalvoti kultūrvēsturiskie arhitektūras objekti, kuri organizatoru prāt izceļas ar kādiem pozitīviem, jēgpilniem vides pieejamības risinājumiem.

Piedalīties aicināti visi, kuriem interesē pieejamības jautājumi un kuri vēlas veicināt kultūras mantojuma pieejamību visiem.

Piedāvājam pasākumu vērot attālināti no 11.00 – 16.00 ✅ https://www.facebook.com/events/520358644250869 - tiks nodrošināts zīmju valodas tulkojums ✅ https://events.tiesraides.lv/apeirons - tiks nodrošināts zīmju valodas tulkojums un reāllaika titri

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI