Hakatona dalībniekiem būs jāizstrādā konceptuāli risinājumi un biznesa modeļi, kā efektīvi izmantot atlikumsiltumu no notekūdeņu attīrīšanas procesiem.
«Atlikumsiltums ir siltums, kas kā blakusprodukts rodas rūpnieciskajos procesos. Rīgas iedzīvotāji, kas izmanto sanitārās ierīces, karsto ūdeni un centrālo kanalizāciju, faktiski «ražo» atlikumsiltumu,» skaidro «Rīgas ūdens» energoefektivitātes inženieris Antons Kolmičkovs.
Baltijas lielākās notekūdeņu attīrīšanas stacijas «Daugavgrīva» radītais atlikumsiltums ir neizmantots resurss, kas varētu sniegt būtisku ieguldījumu Rīgas energoefektivitātes mērķu sasniegšanā. Šis hakatons ir unikāla iespēja jauniešiem un profesionāļiem piedalīties jaunu risinājumu izstrādē, kas palīdzēs ne tikai uzlabot procesus, bet arī veicinās klimata neitralitāti pilsētā.
«Mēs esam ļoti priecīgi par šādu sadarbību, kas veicina inovāciju attīstību un atbalstu studentu idejām. Pat ja vēl nav konkrēts rīks vai process padomā, mēs Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikā atbalstīsim ikvienu entuziastu. Ja jums ir interese par konkrēto jautājumu vai arī priekšlikumi, kā varētu risināt minēto problēmu, mēs palīdzēsim tos pārvērst idejā un attīstīt līdz spēcīgam risinājumam,» piedalīties hakatonā aicina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone.
Pasākumu rīko RTUs, «Rīgas ūdens», «Rīgas Siltums» un Rīgas Enerģētikas aģentūra, un tajā tiks nodrošināta pieeja RTU Dizaina fabrikas tehniskajiem resursiem, kā arī būs iespējams saņemt nozares vadošo speciālistu padomus.
Hakatonā var piedalīties individuāli vai arī 3–5 dalībnieku komandā, un tā sesijās būs jāizstrādā idejas, jāattīsta konceptuālie risinājumi, kā arī jāprezentē izstrādātā ideja.
Hakatonam var pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu – ej.uz/hakatons_daugavgrīva