DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimas priekšsēdētāja un Ruandas prezidents pārrunā valstu sadarbības stiprināšanu un izceļ atbalstu Ukrainai

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa trešdien, 2.oktobrī, parlamentā uzņēma Ruandas Republikas prezidentu Polu Kagami (Paul Kagame) un pārrunāja ciešākas sadarbības iespējas, tostarp ekonomikā, un izcēla atbalstu Ukrainai.

Šī ir pirmā valsts vadītāja līmeņa vizīte Latvijā no Āfrikas kontinenta. Pēdējos gados cenšamies veidot ciešākas saites ar ģeogrāfiski tālākām valstīm, tostarp Āfrikas kontinentā, akcentēja D.Mieriņa, uzsverot, ka šī vizīte sniegs jaunu impulsu aktīvākai sadarbībai dažādās jomās. Savukārt Ruandas prezidents akcentēja, ka sadarbojoties mēs kopīgiem spēkiem stiprinām savu valstu brīvību, neatkarību un labklājību.

Sarunā piedalījās arī  Saeimas sekretārs Edvards Smiltēns, sekretāra biedrs Jānis Grasbergs un Ārlietu komisijas priekšsēdētājas biedre, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Āfrikas reģiona parlamentiem locekle Irma Kalniņa.

D.Mieriņa apliecināja, ka Latvija novērtē iniciatīvu uzstādīt Rīgā piemiņas plāksni 1994.gadā Ruandā pret tutsi īstenotā genocīda upuriem. Arī mēs apzināmies vēsturiskās atmiņas uzturēšanas nozīmi, sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Ceram, ka piemiņas plāksnes atklāšana būs aizsākums jaunām tradīcijām, kas ne tikai stiprinās mūsu saites, bet arī rosinās diskusiju par iekļaujošu sabiedrību veidošanu, cīņu pret naida runu un dezinformāciju.

“Arī Latvijas vēsturē ir sāpīgas lappuses. Mēs caur šo pieredzi skatāmies arī uz notiekošo Ukrainā, kas cīnās par suverenitāti un savas nācijas izdzīvošanu. Mēs Latvijā ļoti labi saprotam, uz ko ir spējīga agresorvalsts Krievija. Mūsdienās atkal redzam šīs agresora zvērības un noziegumus, kas nedrīkst palikt nesodīti,” akcentēja Saeimas priekšsēdētāja.

Uzsverot nepieciešamību aizstāvēt starptautiskās tiesības un ANO Hartas principus, D.Mieriņa apliecināja, ka novērtējam Ruandas atbalstu Ukrainai, kā arī dalību pirmajā miera samitā Šveicē.

Saeimas delegācija uzsvēra sadarbības iespējas ekonomikā, aicinot veicināt kontaktus starp uzņēmējiem. Tāpat deputāti izcēla Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas sektoru, it sevišķi digitalizācijas jomu, un puses bija vienisprātis par sadarbības potenciālu tautsaimniecībā.

Puses sprieda arī par parlamentārā dialoga attīstību, kam labu pamatu var sniegt deputātu grupas sadarbības veicināšanai. Tāpat izcelta augstā sieviešu līdzdalība politikā. Ruanda ir pirmajā vietā pasaulē pēc sieviešu skaita parlamentā – apakšpalātā 61 procents deputātu ir sievietes, bet augšpalātā – 38 procenti. Saeimā 31 procents deputātu ir sievietes, kas arī ir salīdzinoši augsts rādītājs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI