Vizītes ASV Kalifornijas pavalstī mērķis ir Latvijas konkurētspējas veicināšana, paplašinot Latvijas uzņēmumu eksporta tirgu un veicinot investīciju piesaisti. Valsts prezidents kopā ar pavadošo delegāciju apmeklēs vairākus pasaulē vadošos augsto tehnoloģiju uzņēmumus, to skaitā META, Google, OpenAI un Groq. Plānots apmeklēt arī ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) Eimsa pētījumu centru Silīcija ielejā. Tikšanās laikā ar uzņēmumu un izpētes centra vadības pārstāvjiem sevišķa uzmanība tiks pievērsta jautājumiem, kas skar mākslīgā intelekta risinājumu attīstību un potenciālo sadarbību ar Latviju un tās uzņēmējiem kopīgu projektu īstenošanā. Vienlaikus plānota dalība jaunuzņēmumu tīklošanās pasākumā ar potenciālajiem investoriem, ko organizē Mach49 sadarbībā ar TechChill un Storm Ventures.
Vizītes ietvaros tiks apmeklēta arī Stenforda Universitāte, kur plānota dalība apaļā galda diskusijā ar Stenforda Universitātes pārstāvjiem, to skaitā Hūverta institūta direktori, bijušo ASV valsts sekretāri, Kondolīzu Raisu (Condoleezza Rice) un Stenforda Universitātes Frīmena-Spogli Starptautisko studiju institūta vecāko pētnieku Frensisu Fukujamu (Francis Fukuyama).
Vienlaikus Valsts prezidentam plānota tikšanās arī ar Kalifornijas apgabala gubernatoru Gevinu Ņūsomu (Gavin Newsom) un ASV Kalifornijas pavalstī dzīvojošajiem tautiešiem, kā arī intervijas ASV medijiem.
Valsts prezidenta uzruna ANO Ģenerālajā asamblejā paredzēta 25. septembrī aptuveni pusnaktī pēc Latvijas laika. E. Rinkēvičs savā uzrunā pievērsīs sevišķu uzmanību Krievijas agresijai pret Ukrainu un tās radītajiem draudiem uz noteikumiem balstītajai starptautiskajai kārtībai, kā arī krīzei Tuvajos Austrumos un globālo ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanas nozīmei.
Darba vizītes Ņujorkā ietvaros Valsts prezidents piedalīsies arī Nākotnes samitā, ANO Drošības padomes atklātajās debatēs par starptautiskā miera un drošības uzturēšanu, augsta līmeņa sanāksmē par jūras līmeņa celšanās radīto eksistenciālo draudu novēršanu, kā arī Klintona globālās iniciatīvas rīkotajā diskusijā par mākslīgā intelekta risinājumu sociālo ietekmi.
ANO Ģenerālās asamblejas laikā plānota Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Guterrešu (António Guterres), kā arī ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Duda). Tāpat Valsts prezidentam paredzētas vairākas divpusējas tikšanās, t.sk. ar Centrālāfrikas Republikas, Gvinejas-Bisavas Republikas, Kuveitas Valsts, Monako Firstistes, Malāvijas Republikas, Palestīniešu pašpārvaldes, Seišelu Republikas, Svatini Karalistes un citu valstu līderiem, lai pārrunātu divpusējās attiecības un sadarbību starptautiskajās organizācijās, atbalstu Ukrainai, kā arī veicinātu atbalstu Latvijas kandidatūrai uz ANO Drošības padomes nepastāvīgās locekles vietu 2026.–2027. gadam.
Valsts prezidents Ņujorkā piedalīsies arī Pasaules ekonomikas foruma jeb tā sauktā Davosas foruma rīkotā neformālā sanāksmē par globālajiem ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, kā arī tiksies ar uzņēmuma OpenAI vadītāju Semu Altmanu (Sam Altman).
Valsts prezidents ir aicināts piedalīties ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) un pirmās lēdijas Džilas Baidenas (Jill Biden) pieņemšanā.