Pieteikumus var iesniegt elektroniski līdz 2. oktobrim. Žūrija tos vērtēs no 9. līdz 16. oktobrim. Konkursa balvu piešķir par aktivitātēm, kas uzsāktas vai īstenotas no 2023. gada 1. septembra līdz šā gada 31. augustam. Laureātu svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 4. decembrī pulksten 17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Iepriekšējos gados konkursa uzvarētāji saņēmuši balvas par piekļūstamas vides radīšanu, jaunu prasmju un zināšanu aktivitātēm, veiksmīgu bērnu un jauniešu ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā, iespēju cilvēkiem ar invaliditāti baudīt kultūras pasākumus un iesaistīties darba tirgū. Iepriekšējos deviņos gados pasniegtas žūrijas īpašās pateicības, piemēram, par mecenātismu, neatlaidību u. c.
Pērn, kad tika iesūtīts līdz tam lielākais pieteikumu skaits – kopā 131, nominācijā “Bērnu un jauniešu iedvesmotājs” atzinību saņēma nodarbību organizatore bērniem ar autiskā spektra traucējumiem Diāna Mekša un nodibinājums “Latvijas Bērnu atbalsta fonds”. D. Mekša aktīvi sadarbojas gan ar Labklājības departamentu, gan Rīgas Sociālo dienestu, organizē un vada socializācijas grupas, un, pateicoties viņai, ar katru gadu palielinās bērnu skaits, kuri saņem nepieciešamos pakalpojumus. Nodibinājums “Latvijas Bērnu atbalsta fonds” nodrošina sociālos pakalpojumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecākiem, kā arī bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem. Nominācijā “Uzdrīkstēšanās” atzinību ieguva biedrība “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns””, kur 2023. gadā tika izveidots inovatīvs sociālās rehabilitācijas programmas pakalpojums pieciem sociālās aprūpes centra “Rīga” pilngadību sasniegušiem jauniešiem ar ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem.
Kā pieteikties
- Ir izveidota elektroniska anketa ej.uz/TiesibsargaGadabalva.
- Konkursā drīkst pieteikt sevi vai citu cilvēku, nevalstisku organizāciju (NVO), uzņēmumu, sociālo uzņēmēju vai domubiedru grupu atbilstoši nominācijām
- Nominanti tiek iedalīti divās kategorijās:
1) kolektīvs sniegums;
2) individuāls sniegums. - Nominācijā “Kolektīvs sniegums” var pieteikt NVO, uzņēmumu, sociālo uzņēmēju,
domubiedru grupu. Var pieteikt arī valsts vai pašvaldību iestādi vai institūciju, ja pieteikums ir par veikumu, kas nav saistīts ar tās pamatfunkciju īstenošanu. - Nominācijā “Individuāls sniegums” var pieteikt fizisku personu (arī sevi), tai skaitā valsts vai pašvaldības iestādē strādājošo, ja veikums ir vairāk nekā darba pienākumi prasa.
- Konkursā ir astoņas nominācijas:
• “Uzdrīkstēšanās”;
• “Nodarbinātības veicinātājs”;
• “Sociālo tīklu balss”;
• “Izglītotājs”;
• “Bērnu un jauniešu iedvesmotājs”;
• “Gada palīgs”;
• “Pieejamas vides iniciatīvas”;
• “Kultūras vēstnesis”.
Par pieteikšanās kārtību, nomināciju aprakstiem u. c. vairāk var uzzināt tiesībsarga
mājaslapā.