“Pērnā gada vasarā Karostā notika īpaši veidota sajūtu pieredzes ekspedīcija, kuras laikā, ar tehnoloģijām iedarbojoties uz dažādām maņām, Karostas iedzīvotāji un viesi varēja iepazīt Karostas pamestās teritorijas, to dabas daudzveidību, kā arī paplašināt redzes, dzirdes, taustes un citu sajūtu pieredzi. Šogad Karostas mežā pie Tālmēru torņiem sajūtu tveršanu turpina jauno mediju mākslinieki, apkopojot dažādus audiovizuālus materiālus, no kuriem tiek veidoti mākslas darbi ar kuriem plašāka sabiedrības daļa varēs iepazīties dažādos vasaras pasākumos Liepājā,” stāsta projekta “FuturDivercities” koordinatore Liepājā Agita Auza.
Studenti sajūtu kartes veidoja par tēmām “Karostas ekosistēma”, “Karostas skaņas”, “Sensorā Karosta”, “Karostas tālmēru torņi un forti”, “Karostas dabas servisi”, “Bīstamā Karosta” un “Skaistā Karosta”, iepriekš apgūstot īpaši projekta īstenošanai veidotu sajūtu karšu veidošanas rīku.
“Kopumā kartēšanas rīks bija tehniski viegli saprotams un izmantojams, lai sakārtotu iegūtos audiovizuālos materiālus vienkopus. Man personīgi vērtīga bija tieši Karostas padziļinātā izpēte, kas nojauca prātā uzcelto robežu starp Liepājas centru un Karostu. Projekta uzdevums ļāva uz Karostu paskatīties kā uz vietu ar plašām izaugsmes iespējām, kā arī novērtēt tās skaisto vidi ar akmeņaino pludmali, plašo meža ieloku un mierpilno gaisotni. Ļoti ceru, ka Karostas potenciālu pamanīs vēl daudzi citi, lai šai burvīgai ārtelpai dotu jaunu elpu,” savos iespaidos daļās RTU Liepājas akadēmijas studente Darja Grigorjeva.
Studentu darba grupas vadīja RTU Liepājas akadēmijas mācībspēki un jauno mediju mākslinieki – Anna Priedola, Krista Dintere, Pēteris Riekstiņš un Zanda Puče.
Kā ziņots iepriekš, Liepājas Kultūras pārvalde Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” ietvaros īstenotajā projektā “Future DiverCities” (no angļu valodas “Nākotnes DažādPilsētas”) meklē un izstrādā videi draudzīgas un ilgtspējīgas pieejas, kā kultūrai vadīt pilsētas tukšo teritoriju iepazīšanu un atjaunošanu, tādējādi uzturot to ekoloģisko vērtību. Visas projekta aktivitātes tiks organizētas līdz 2025. gadam deviņās Eiropas pilsētās – Berlīnē (Vācijā), Zagrebā un Splitā (Horvātijā), Kuopio (Somijā), Marseļā (Francijā), Florencē (Itālijā), Timišoarā (Rumānijā), Elefsinā (Grieķijā) un arī Liepājā.
Projekts tiek veidots Eiropas Savienības programmas „Radošā Eiropa” ietvaros. Projektu Liepājā īsteno Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”.