DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūlijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Atstumtības riska mazināšanai izglītības iestādēs ieguldīs teju 16 miljonus eiro 

Ministru kabinets (MK) atbalstījis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu, lai nodrošinātu ES fondu investīcijas sociālās atstumtības un priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska mazināšanai izglītojamiem, pilnveidotu preventīvo darbu un izglītības procesā iesaistīto pušu sadarbību līdz 2027. gadam. Atstumtības riska mazināšanai izglītības iestādēs integrētas “skola-kopienā” sadarbības programmas ietvaros būs pieejami 15 951 890 eiro, tai skaitā ES fondu līdzfinansējums 13 559 106 eiro un valsts budžeta atbalsts 2 392 784 eiro apmērā. 

Programmas ietvaros izglītojamajiem tiks nodrošinātas pedagoga konsultācijas lasītprasmes veicināšanai pirmajās trīs klasēs, kā arī mācību priekšmetos saskaņā ar individuāli izveidotu plānu izglītojamiem, kuri 9. klasi ir pabeiguši ar liecību. Tāpat programmā iesaistītajiem riska grupas izglītojamajiem, arī izglītojamiem, kuri 9. klasi ir pabeiguši ar liecību, tiks nodrošināts atbalsta personāls un no 13 gadu vecuma – mentors. Pilnvērtīga atbalsta nodrošināšanai skolēniem, kuri 9. klasi ir pabeiguši ar liecību, IZM līdz 2024. gada noslēgumam izstrādās normatīvo regulējumu motivācijas programmas īstenošanai un mācību turpināšanai arodizglītības programmā. 

Sadarbības programmas “Skola – kopiena” mērķis ir attīstīt integrētu skolu kopienā, sekmējot pašvaldības izglītības ekosistēmas pieeju un veicinot starpinstitūciju sadarbību un izglītojamā vecāku vai personu, kas realizē aizgādību, iesaisti izglītības procesā. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu koordinētu rīcību sociālās atstumtības un priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska samazināšanai izglītojamiem un sekmētu vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības satura apguvi. 

Atsevišķi iniciatīvu projekti tiks nodrošināti bērnu un jauniešu, tai skaitā reemigrantu, imigrantu un mazākumtautību, iekļaušanai un līdzdalības veicināšanai, pilsoniskām iniciatīvām un izglītības iestāžu partnerības projekti atbalstam pārejā uz mācībām latviešu valodā. Iesaistītajiem pedagogiem, atbalsta personālam, sociālajiem darbiniekiem un izglītojamo mentoriem tiks nodrošināts mērķtiecīgs konsultatīvs un izglītojošs atbalsts, kā arī īstenota starpinstitūciju un speciālistu sadarbības pilnveide. Arī pašiem riska bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem ieplānoti izglītojoši pasākumi. 

Ministru kabineta noteikumu projekts “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam 4.2.3. specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt to, lai – jo īpaši nelabvēlīgā situācijā esošām grupām – būtu vienlīdzīga piekļuve kvalitatīvai un iekļaujošai izglītībai un mācībām un iespēja to iegūt, sākot ar pirmsskolas izglītību un aprūpi un vispārējās izglītības un profesionālās izglītības un mācību gaitā līdz pat augstākajai izglītībai un pieaugušo izglītībai un mācībām, tostarp veicināt mācību mobilitāti visiem un atvieglot piekļūstamības iespējas personām ar invaliditāti” 4.2.3.1. pasākuma “Integrēta "skola-kopienā" sadarbības programma atstumtības riska mazināšanai izglītības iestādēs” īstenošanas noteikumi” pieejami Ministru kabineta tīmekļvietnē. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI