Viens no galvenajiem šķēršļiem, kas līdz šim kavējis pieejamu ABA terapijas pakalpojumu nodrošināšanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem Latvijā, bija speciālistu trūkums. Lai risinātu šo problēmu, 2022. gadā Pārresoru koordinācijas centrs uzsāka, bet Valsts kanceleja no 2023. gada 1. mata pārņēma uzdevumu, kas paredzēja īstenot valsts finansētas apmācības 44 speciālistiem. Starp speciālistiem, kuri piedalījās apmācībās darbam ar ABA metodi, ir izglītības iestādēs strādājošie ar iepriekš iegūtu augstāko izglītību psiholoģijā, logopēdijā, izglītības zinātnē vai pedagogu izglītībā, kā arī veselības aprūpes iestādēs strādājošie klīniskie psihologi.
Apmācību vietas tika sadalītas pa reģioniem, proporcionāli esošajam bērnu skaitam katrā reģionā. Līdz ar šo mācību noslēgumu ABA terapeiti tagad būs pieejamiem ne vien valsts nozīmes pilsētās, Rīgā un Pierīgā, bet arī visos Latvijas reģionos - Kurzemē, Latgalē, Zemgalē un Vidzemē. Būtiski, ka lielākā daļa speciālistu arī pēc apmācībām turpinās praktizēt terapiju savās līdzšinējās darba vietās, spējot nodrošināt mērķētāku atbalstu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.
Bērniem ar autiskā spektra traucējumiem ir nepieciešama īpaša pieeja komunikācijā, aprūpē, jaunu prasmju apmācībā un nevēlamas uzvedības mazināšanā. ABA terapijas ietvaros darbs notiek gan ar vecākiem, gan izglītības iestāžu pedagogiem, gan pašiem bērniem, lai mainītu uzvedību un palīdzētu bērniem veiksmīgāk integrēties sabiedrībā. ABA terapija ir atzīta par vienu no efektīvākajām agrīnajām intervencēm bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, un šīs programmas absolventi veicinās gan pakalpojumu pieejamību un kvalitāti visā Latvijā, gan arī iekļaujošākas izglītības vides veidošanos. Latvijā pavisam kopā tagad būs vairāk nekā 70 ABA terapijas sniedzēju.