DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča uzruna Cēsu kauju 105. gadadienā

Autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Augsti godātais Igaunijas Republikas prezidenta kungs!

Nacionālo bruņoto spēku karavīri un Igaunijas bruņoto spēku karavīri!

Godātie klātesošie!

Latvieši un igauņi ir labi draugi, kaimiņi un sabiedrotie. Mūs vieno gadsimtu ilga vēsture. Mūs vieno kopīgas tradīcijas. Mūs vieno kopīga vēsture. Bet pāri visam mūs vienmēr ir vienojušas brīvības alkas. Mūs vienmēr ir vienojušas kopīgas cīņas par neatkarību un par mūsu brīvību.

Pirms 105 gadiem latviešu un igauņu karavīri izcīnīja vienu no izšķirošajām kaujām, kas palīdzēja mūsu valstu neatkarību nostiprināšanā. Tā laika karavīriem nebija tādu uniformu, tādu ieroču un ekipējuma kāds ir mūsdienu bruņoto spēku karavīru rīcībā. Taču gan tā laika karavīriem, gan mūsdienu karavīriem ir viena kopīga lieta – tā ir augsta profesionalitāte, savas dzimtenes mīlestība un gatavība cīnīties par savas valsts un tautas brīvību un neatkarību līdz galam.

Mēs labi saprotam, ka gatavībai cīnīties par savu brīvību un neatkarību ir jābūt vienmēr. Mēs labi redzam, kas šobrīd notiek Eiropā. Mēs labi redzam Krievijas agresiju pret Ukrainu. Mēs labi redzam to, ka mūsu neatkarība un brīvība ne visiem ir pa prātam. Bet gan šodien, gan ikdienā mēs apliecinām gatavību to aizstāvēt atkal un atkal. Mēs neesam vieni. Ar mums ir kopā mūsu NATO sabiedrotie, ar mums ir kopā mūsu Eiropas partneri, un mēs esam kopā ar Ukrainas tautu un karavīriem viņu cīņā par brīvību un neatkarību.

Šodien es gribu visus sveikt Varoņu piemiņas dienā. Es gribu sveikt mūsu igauņu draugus un sabiedrotos rīt svinamajā Uzvaras dienā. Un es gribu, lai mēs atceramies, ka mūsu brīvība un neatkarība ir nesaraujamas – bez brīvas Igaunijas nav iespējama brīva Latvija un bez brīvas Latvijas nav iespējama brīva un neatkarīga Igaunija!

Saules mūžu Latvijai! Saules mūžu Igaunijai!

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI