DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Z. Kalniņa-Lukaševica uzsver trimdas latviešu lomu Latvijas ceļā uz iestāšanos NATO

Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica, uzrunājot konferences “Diasporas diplomātija: Latvijas ceļš uz NATO” dalībniekus un atskatoties uz 20 gadiem kopš Latvijas iestāšanās NATO, akcentēja, ka šajā laikā esam auguši un attīstījušies. “Ja tolaik mēs kādam starptautiskajā arēnā varējām šķist kā pastarīši, tad tagad jāteic, ka ar mums rēķinās. Īpaši, kopš Kremlis ir nometis savu masku un rietumi beidzot redz Krieviju tādu, kāda tā ir. Citu valstu līderi ieklausās mūsu viedoklī,” ceturtdien, 13.jūnijā, sacīja Z.Kalniņa-Lukaševica.

Saeimas priekšsēdētājas biedre akcentēja, ka mūsu pieredzi un transformāciju jo īpaši novērtē valstīs, kuras vēlas virzīties pa demokrātisko vērtību ceļu. “Mēs varam palīdzēt gan ar padomu, gan ar savu pieredzi, jo paši esam mērojuši šo ceļu. Uz ģeopolitiskās skatuves esam kā demokrātijas uzvaras zīme. Domāju, ka šo zīmolu un stāstu mums jāvar veiksmīgi izplatīt citām pēc brīves alkstošām tautām,” pauda Z.Kalniņa-Lukaševica.

Trimdas latviešu aktivitātes ievērojami veicināja Latvijas pievienošanos NATO 2004.gadā. Viņu darbs palīdzēja veidot starptautisku izpratni par Baltijas valstu drošības situāciju, nodrošināt politisko un sabiedrisko atbalstu un nostiprināt Latvijas pozīcijas starptautiskajā arēnā. Pateicoties viņu neatlaidībai un pūlēm, Latvija ir droša un stabila dalībvalsts NATO, un mēs turpinām baudīt šīs dalības priekšrocības.

Saeimas priekšsēdētājas biedre atzīmēja vairākus jautājumus, kuros arī šobrīd sevišķi nepieciešama ārzemēs dzīvojošo tautiešu palīdzība. Kā pirmo no tiem Z.Kalniņa-Lukaševica minēja Latvijas ekonomisko attīstību, gan lobējot mūsu valsti kā investīciju galamērķi, gan stiprinot Latvijas biznesu ārvalstīs, gan veicinot tūrisma attīstību. Tāpat Z.Kalniņa-Lukaševica uzsvēra diasporas tautiešu iespēju sniegt atbalstu Ukrainas uzvarai un mūsu valsts drošībai. “Visiem iespējamajiem veidiem ir jāpalīdz gan lielām, gan mazām valstīm pieņemt pareizos lēmumus,” pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre.

Konferenci “Diasporas diplomātija: Latvijas ceļš uz NATO” gadskārtējās valdes sēdes ietvaros Rīgā rīkoja Pasaules Brīvo latviešu apvienība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI