DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Skatāma LU lekcija par sagatavošanos vēstures eksāmenam 

Latvijas Universitāte (LU) vidusskolēniem piedāvā lekcijas ierakstu par sagatavošanos gaidāmā vēstures eksāmena kārtošanai. LU studenta, sociālo zinību skolotāja Jēkaba Biezā lekcija norisinājās ikgadējā LU pasākuma “Padomi eksāmeniem” laikā 8. maijā.  

Lekcijā par to, kā pēc iespējas veiksmīgi sagatavoties gaidāmā vēstures eksāmena kārtošanai, LU students un sociālo zinību skolotājs Jēkabs Biezais aicina skolēnus “ticēt sev kā domātājam, izmantot tik daudz laika, cik nepieciešams un uzdrīkstēties spriest arī nepazīstamās situācijās”. Tāpat viņš aicina lūkot eksāmena uzdevumus ar mierīgu prātu, apzinoties savu zināšanu stiprās puses, meklējot līdzības un pārfrāzējot uzdevumos dotos citātus. Skolotājs atgādina, kā atpazīt nianses dažādu laikmetu kartēs, iezīmēt vēsturisko kontekstu un analizēt dotos avotus un viedokļus: IERAKSTS ŠEIT. 

Šis ir noslēdzošais lekcijas ieraksts, ko šogad eksāmenu kārtotājiem piedāvā LU. Nozīmīgo pārbaudes darbu norises periodā šādas lekcijas vidusskolēniem ierakstos tiešsaistē bija pieejamas pirms visu centralizēto eksāmenu – angļu un latviešu valodās un matemātikā – un populārāko un sarežģītāko izvēles eksāmenu – ķīmijā, fizikā, bioloģijā un nu arī vēsturē – norises.  

LU vidusskolēniem vēl panākumus nozīmīgo pārbaudes darbu kārtošanā un gaidīs vidusskolu absolventus uzņemšanā studijās! Tā šogad norisināsies no 16. līdz 22. jūlijam. Vairāk par LU studiju programmām un uzņemšanu lasāms LU portālā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI