DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 13 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
3
3

Svinēsim vasaras saulgriežus un Jāņus Valmieras novadā

FOTO: Stracinskis

Savijas sendienas ar šodienu, ievijas veselība, spēks, skaistums un gudrība, aizvijas aiz debesjuma līdz pārpasaulīgajam un atpakaļ, lai gaismai apaļa bezgalība un turpinājums. Svinēsim vasaras saulgriežus un Jāņus Valmieras novadā!

Valmierā

 • 15. jūnijā plkst. 10.00–12.00 Valmieras koprades darbnīcā DARE norisināsies radošā darbnīca bērniem vecumā no pieciem līdz desmit gadiem vasaras saulgriežu tematikā. Ieeja: 13 EUR, informācija un pieteikšanās www.noa.lv/lv/veikali/dare/.
 • 20. jūnijā plkst. 19.00 Valmieras estrādē aicinām uz brīvdabas izrādi “Skroderdienas Silmačos”. Režisora Imanta Strada radītajā iestudējumā pēc viņa aicinājuma pulcējas aktieri no gandrīz visiem Latvijas lielākajiem teātriem. “Skroderdienas Silmačos” lomas izspēlēs spilgts aktieru kolektīvs: Kristīne Nevarauska (Antonija), Ģirts Ķesteris (Dūdars), Madara Melne Tomsone (Elīna), Ivo Martinsons (Aleksis), Artis Jančevskis (Kārlēns), Imants Strads (Pindaks), Zane Aļļēna (Ieviņa), Meinards Liepiņš (Rūdis), Marģers Eglinskis (Ābrams Vulfsons), Ģirts Liuziniks (Joske), Lelde Dreimane (Zāra Goldbaum), Ieva Puķe (Pindacīša), Elīna Vāne (Bebene), Māra Mennika (Tomuļu māte). Ieeja: 15–25 EUR.
 • 23. jūnijā no plkst. 20.00 aicinām baudīt īstas Jāņu sajūtas un svinēt svētkus Jāņparkā, kur mazus un lielus jāņabērnus gaidīsim uz lustīgu līgošanu. “Jāņojam Jāņparkā” laikā par atbilstošu muzikālo noskaņu un dančiem rūpēsies Valmieras Kultūras centra Tautas mūzikas kopa (vadītāja Līga Jeleviča), grupa “Lauku muzikanti” un DJ Rūdolfs Švēde. Īpaši veidotā tematiskā fotostūrī būs iespēja iemūžināt svētku mirkļus fotogrāfijās. Darbosies āra kafejnīcas. Ieeja: 5 EUR. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” un pirms pasākuma – norises vietā. Tiekamies “Jāņojam Jāņparkā”! 

Bērzainē

 • 22. jūnijā plkst. 21.00 Bērzaines ciemata centrā aicinām ar dziesmu draugu kopu “Didam” izdziedāt Jāņu dziesmas un iedegt ugunskuru, plkst. 22.00 Bērzaines ciemata estrādē būs ielīgošanas zaļumballe ar grupu “Zeļļi”. Ieeja: 5 EUR.

Brenguļos

 • 20. jūnijā plkst. 20.00 Brenguļu alus sētā aicinām uz vasaras saulgriežu ieskandināšanu kopā ar folkloras kopu "Mežābele".

Burtniekos

 • 22. jūnijā plkst. 17.00 Burtnieku parka estrādē (lietus gadījumā – Burtnieku Kultūras centrā) būs skatāma Rūjienas Kultūras nama amatierteātra “Vitrāža” izrāde “Kapusvētku PR”. Režisore Dace Ķīkule. Ieeja: 3 EUR.

23. jūnijā plkst. 22.00–3.00 Burtnieku parka estrādē notiks zaļumballe kopā ar Dj Gunchs (Bauska). Ieeja: 3 EUR.

Dikļos

 • No 20. līdz 22. jūnijam Dikļu pagastā norisināsies ziedu ugunskuru veidošanas akcija.
 • 21. jūnijā plkst. 21.00 aicinām uz saulgriežu vakaru Neikenkalna dabas koncertzālē. Uzstāsies Valmieras novada Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris. Norisināsies ziedu ugunskuru veidošanas konkursa uzvarētāju sveikšana. Kopā ar “Didam” dziesminiekiem iedegsim ugunskuru Mazbriedes krastā. Savukārt saulgriežu nakts danči būs kopā ar kapelu “Cielavas spēlmaņi” no Salacgrīvas. Ieejas maksa uz dančiem: 3 EUR.

Ēvelē

 • 21. jūnijā plkst. 21.00 Ēveles muižas parka estrādē notiks amatiermākslas kolektīvu koncertuzvedums “Saulgriežu burvība”. Plkst. 23.00 Ēveles muižas parka estrādē aicinām uz zaļumballi ar grupu “Liepavots”.  Uz visu vakaru ieejas biļete 7 EUR. Tikai uz koncertu – 2 EUR, tikai uz balli – 7 EUR.

Ipiķos

 • 21. jūnijā plkst. 22.00 Ipiķu pagasta bibliotēka aicina pabūt kopā Ipiķu pagastā pie zīmes “Baltās naktis”, kur būs iedegts saulgriežu ugunskurs. Laiku pavadīsim ar draugiem no Igaunijas.

Jērcēnos

 • Strenču Kultūras centrs un Jērcēnu pagasta bibliotēka ielūdz ieskandināt vasaras saulgriežus Jērcēnmuižas parkā 20. jūnijā. No plkst. 19.00 notiks ziedu un ozolzaru vainagu pīšanas radošā darbnīca vasaras saulgriežu noskaņās. Tāpat kopīgi siesim un ēdīsim Jāņu sieru. Plkst. 20.00 muzicēs Mārtiņš Kanters. Plkst. 22.00 parkā uz saliņas iedegsies saulgriežu ugunskurs, klausīsimies vakara mūziku.
 • 21. jūnijā arī Jērcēnu folkloras kopa “Mežābele” piedalīsies Latvijas Radio 2 iniciatīvā “Gadsimta garākā līgodziesma”, kas pulcēs korus un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem, kā arī tautiešus ārpus Latvijas robežām. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Jērcēnu folkloras kopu “Mežābele” dzirdēsim plkst. 8.15.

Kocēnos

 • 21. jūnijā plkst. 21.00 Kokmuižas promenādē notiks “Vasaras saulgrieži Kocēnos”. Dziesmas, lustes, danči kopā ar postfolkloras kopu “Rikši” un mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem. Saulei rietot, iedegsim ugunskurus. Tāpat aicinām baudīt maģisko saulgriežu vakara noskaņu, dodoties izbraucienā ar laivām Kokmuižas dīķī.

Ķoņos

 • 22. jūnijā plkst. 18.00 aicinām uz izrādi “Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass” Ķoņu kalna estrādē. Pēc izrādes etnogrāfiskie danči ar folkloras kopu “Rotas muzikanti” un sadziedāšanās ar folkloras kopu “Dzīne”, pinot vainagus un baudot cienastu. Īpašās gandarījuma balvas vainagu darinātājiem. Pēc sadziedāšanās ikviens aicināts pavadīt un sagaidīt Sauli pie saulgriežu ugunskuriem Ķoņu kalna pļavas un birzs pusē, cienot latviskās tradīcijas. Ja vēlaties, aicinām ņemt līdzi savu groziņu, sedziņu sēdēšanai un gatavību iesaistīties norisēs.

Matīšos

 • 23. jūnijā plkst. 21.00–02.00 Matīšu estrādē notiks zaļumballe kopā ar grupu “Pajūgi” un Vitu Upenieci-Melbārdi. Ieeja: 3 EUR.

Mazsalacā

 • 23. jūnijā plkst. 23.00–3.00 Lībiešu pilskalna estrādē būs balle ar grupu “Vidroks”. Ieeja: 5 EUR. Darbosies bufete “Strautiņi”. Jāņiem un Līgām, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja bez maksas.

Mūrmuižā

 • 12. jūnijā plkst. 18.00 pie Kauguru pagasta Mūrmuižas bibliotēkas notiks Jāņu ielīgošana kopā ar folkloras draugu kopu “Stutes”. Visi laipni gaidīti kopā mācīties un izdziedāt mazu daļu no latviešu bagātā Jāņu dziesmu pūra. Lietus gadījumā tiksimies iekštelpās.
 • 22. jūnijā Mūrmuižas estrādē norisināsies tradicionālā ielīgošana – plkst. 19.00 estrādē notiks Cēsu teātra izrāde “Mucenieks un muceniece” (ieeja 3 EUR). Pēc izrādes – ugunskura iedegšanas rituāls ar Kauguru pagasta folkloras kopu “Stutes”. Vakarā brīvdabas balle ar grupu “Alianse”. Ieeja: 5 EUR. Būs arī bufete.

Naukšēnos

 • No 1.jūnija līdz 31. oktobrim pie Naukšēnu Cilvēkmuzeja skatāma vides izstāde “Vasaras saulgrieži. Jāņi”.
 • 20. jūnijā no plkst. 13.00 pie Naukšēnu pagasta bibliotēkas notiks iedzīvotāju iesaistes akcija “Jāņu garā virtene”. Ikviens aicināts ievīt savu ziedu vai zaru pušķi kopējā virtenē, rotājot vidi svētkiem!
 • 21. jūnijā plkst. 11.00 pie Naukšēnu pagasta bibliotēkas skanēs minikoncerts “Ķoņu “Dzīne” apdzied naukšēniešus”. Lietus gadījumā dosimies iekštelpās. Noskaņoties vasaras svinēšanai aicināti visi interesenti!

Plāņos

 • No 12. jūnija Plāņu pagasta Jaunklidža bibliotēkā aicinām apskatīt tematisku izstādi “Saulgriežu laikā”.

Ramatā

 • 21. jūnijā plkst. 19.00 Ramatas pagasta estrādē būs skatāms amatierteātra “Ramata” iestudējums “Kapusvētku PR” (Aiva Birbele).

Rencēnu pagastā

 • 22. jūnijā aicinām uz Jāņu ieskandināšana Rencēnu pagastā. Rencēnu pagasta kultūras namā no plkst. 10.00 būs siera siešana, degustēšana, vainagu pīšana, ozolzaru vītnes darināšana. Aicinām līdzi ņemt Jāņu zāles. Plkst. 13.00–14.30 folkloras kopas “Abra” vadītāja Eduarda Klints darināto kokļu, dūdu un citu instrumentu izstāde Rencēnu pagasta kultūras nama Mazajā zālē. Savukārt dziesmas un danči kopā ar Rencēnu folkloras kopu “Rota” un Eduarda Klints vadībā notiks plkst. 15.00 Sauļos, plkst. 15.45 Lizdēnos un plkst. 16.30 Rencēnu estrādes skvērā pie ugunskura, pievienosies arī Rencēnu pašdarbības kolektīvu “Dedzieda” un “Smukie dzied” dalībnieki un citi lustētāji.

Rūjienā

 • 21. jūnijā plkst. 22.00–2.00 Rūjienas pilsētas estrādē notiks balle ar “Pilnai laimei”. Ieeja: 5 EUR.
 • 23. jūnijā plkst. 16.00 Rūjienas pilsētas estrādē aicinām uz Rūjienas Kultūras centra amatierteātra “Vitrāža” izrādi – Aivas Birbeles komēdiju “Kapusvētku PR”, režisore Dace Ķīkule.
 • Līdz 30. jūnijam Rūjienas pilsētas bibliotēkā aicinām apskatīt bērnu literatūras izstādes “Saulgriežu laiks”, “Puķu pilna pasaulīte”, “Vasara sākas ar spēlēm”, “Ko lasīsim vasarā?”. 
 • Līdz 30. jūnijam Rūjienas pilsētas bibliotēkā būs skatāmas literatūras izstādes “Vasara – ceļojumu laiks” un “Jāņi un Līgas latviešu literatūrā”.

Sedā

 • 15. jūnijā plkst. 20.00 Sedas Kultūras nams aicina uz Jāņu svētku ielīgošanu “Nāc nākdama, Jāņa diena, visi bērni tevi gaida!”. Ielīgošana kopā ar folkloras kopu “Mežābele” un ansambli “Sudāruška”. Plkst. 22.00 Jāņu disko balle kopā ar DJ UGA. Ieejas maksa uz balli ir 5 EUR.

Sēļos

 • 22. jūnijā plkst. 18.00 Sēļu muižas parkā notiks Jāņu dienas ieskandināšana. Uzzināsim vairāk par latviešu tautas tradīcijām, vainagu pīšanu, sadziedāšanos un dančiem tautas mūzikas kopas “Sēļu muižas muzikanti” un folkloras kopas “Sēlene” vadībā (vadītāja Iveta Dukaļska).

Strenčos

 • 15. jūnijā plkst. 10.00 Strenču pilsētas bibliotēkā norisināsies ziedūdeņu darināšanas meistarnīca “Saulgriežu ziedu spēka ūdens”. Pieteikšanās Strenču pilsētas bibliotēkā vai zvanot pa tālruni 20225683.
 • 22. jūnijā plkst. 20.00 Strenču estrādē aicinām uz lielizrādi “Īsa pamācība mīlēšanā” pēc Rūdolfa Blaumaņa darba motīviem. Izrādē piedalīsies, dziedās un dejos dažādu paaudžu aktieri no Strenčiem, Valmieras un Valkas. Izrādi kuplinās pūtēju orķestris “Strenči”, deju kopa “Tīne”, vokālā grupa “Melo’dia”, mūziķi Andris Baltacis un Aldis Kise. Ieeja: 10 EUR (www.biļesuparadize.lv un Strenču Kultūras centrā).

Vaidavā

 • 23. jūnijā plkst. 23.00 Vaidavas ezermalas estrādē notiks Jāņu nakts balle. Muzicēs grupa “Muiža”. Ieeja: 5 EUR.

Valmiermuižā

Vasaras saulgriežus ieskandināsim 15. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 15.00, kad “Gardu muti” tirdziņā Valmiermuižā pulcēsies tirgotāji no malu malām, lai jebkuram būtu iespēja kārtīgi iegriezt saulgriežu enerģiju un sagatavoties Jāņu svinībām ar amatnieku darinājumiem un mājražotāju gardumiem. Ar skanīgu koncertu plkst. 13.00 iepriecinās postfolkloras grupa “Dārdi”. Skanēs maģiskas un spēcīgas vasaras pilnbrieda dziesmas ar stipriem vārdiem un sirdi veldzējošām melodijām. “Gardu muti” tirdziņa laikā varēs iesaistīties daudzveidīgās, izzinošās meistarnīcās, kā arī vingrināt savu spēku un veiklību aizraujošās sacensībās. Kā likt lietā augu spēku savas veselības uzlabošanai, ierādīs Kaija Brisone no biedrības r.a. “Siltumnīca”. Kopā mācīsimies par šajā laikā vācamajiem ārstniecības augiem un to likšanu lietā, gatavosim zaļās sviestmaizes, degustēsim spēka dziru. Tāpat mācīsimies zāļu vainagu vīšanas meistarstiķus, lai katrs pats sev varētu uzpīt visskaistāko, visstiprāko un vismaģiskāko vainagu, kas spēs sagaidīt saullēktu pat pēc vislustīgākās Jāņu nakts. Jāņu svinēšana nav iedomājama bez kārtīga Jāņu siera rituļa. Zeltaini dzeltenais un apaļais Jāņu siera ritulis simbolizē sauli un tās spēku – tāpēc kopā ar prasmīgām saimniecēm siesim pašu gardāko sieru, ko papildināsim ar dažādām neierastākām piedevām un garšām.

Kārtīga svinēšana nav iedomājama bez spēlēm, rotaļām un arī draudzīgas sacenšanās, tāpēc brašo vīru no vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” vadībā būs iespējams vingrināties spēkā un veiklībā loka šaušanas un šķēpu mešanas meistarnīcās. Izveicīgākajiem būs iespēja tikt arī pie gardām Valmiermuižas alus darītavas sarūpētām balvām. Tirdziņa laikā būs iespējams arī pavizināties ar staltajiem Valmiermuižas jātnieku skolas zirgiem un ponijiem.

Svinības varēs apvienot arī ar ekskursiju Valmiermuižas alus darītavā, plašāk tīmekļvietnē valmiermuiza.lv.

Vecatē

 • 20. jūnijā plkst. 19.00 Vecates pagasta estrādē aicinām uz ielīgošanu kopā ar Vecates pagasta vokālo ansambli “Dziedātprieks”, kā arī Mazsalacas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvu “Skaņaiskalns” un Alojas Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu “Sānsolis”.

Vilpulkā

 • 15. jūnijā plkst. 11.00 Vilpulkas pagasta bibliotēkā notiks radošā nodarbība “Visa laba Jāņu zāle”. Darbs ar akvareļkrāsām nospieduma tehnikā. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29255892.
Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI