DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Sācies valsts vienotais jurista eksāmens vasaras sesijā 

Piektdien, 7. jūnijā, sākās septītais valsts vienotais jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens. Kopā eksāmenu plānots kārtot 172 studējošajiem. Pirmo eksāmena jomu kārtoja 156 studējošie. Eksāmens dažādās tiesību jomās noritēs līdz 21. jūnijam. 

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Vienotais valsts jurista eksāmens ir ne tikai pārbaudījums studentu zināšanām, bet arī lieliska iespēja katram apliecināt savas spējas. Tas ir būtisks solis katra jaunā jurista karjerā un spēcinošs rīks tiesiskuma stiprināšanai Latvijā. Es vēlu mūsu studentiem izturību un veiksmi šajā svarīgajā eksāmenā, kā arī novēlu gūt pārliecību, ka drīz būsiet gatavi izcili pildīt savu profesionālo lomu mūsu sabiedrībā un tieslietu sistēmā.. 

Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijas priekšsēdētāja Laila Medina: “Novēlu visiem studentiem asu prātu un drošu sajūtu valsts vienotā jurista eksāmena kārtošanas laikā.  Jūsu ieguldītais darbs visā studiju procesā un gatavojoties eksāmenam nesīs pelnītos rezultātus, tādejādi noslēdzot būtisku posmu jūsu kā jurista izaugsmes ceļā. Lai labas sekmes, jo tieši jūsu rokās ir Latvijas juridiskās domas un tiesiskuma nākotne.” 

2024. gada vasaras sesijā valsts vienotais jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens noritēs šādos datumos: 

  • 7. jūnijā – krimināltiesību un kriminālprocesa tiesību jomā; 
  • 11. jūnijā – civiltiesību, civilprocesa tiesību un komerctiesību jomā; 
  • 14. jūnijā – konstitucionālo tiesību, administratīvo tiesību un administratīvā procesa tiesību jomā; 
  • 18. jūnijā – starptautisko un Eiropas Savienības tiesību jomā; 
  • 21. jūnijā – tiesību teorijas, tiesību filozofijas un Latvijas tiesību vēstures jomā. 

Eksāmenu kārto 172 studējošie no sešām augstskolām: Baltijas Starptautiskās akadēmijas, Biznesa augstskolas "Turība", Daugavpils Universitātes, Latvijas Universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes. 

Eksāmenu atkārtoti kārto 66 studējošie, 21 studējošajam ir jāpārkārto tikai viena vai divas eksāmena jomas, bet 45 studējošajiem jāpārkārto viss eksāmens. 

Eksāmena rezultātu paziņošana plānota līdz 12. jūlijam. 

Nākamais valsts vienotais jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens notiks 2025. gada ziemā. 

Papildu informācija: 

2024. gada ziemā eksāmenu kārtoja 125 studējošie un to nokārtoja 47 studējošie jeb 38 % no studējošajiem, kas kārtoja eksāmenu. Valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kopš tā ieviešanas nokārtojuši 277 studējošie. 

Plašāka informācija par eksāmenu atrodama Tieslietu ministrijas tīmekļvietnē. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI