DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rumbulas un Dārziņu dzelzceļa pieturvietu slēgšana vairs netiek izskatīta 

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē, kurā piedalās reģiona pašvaldību vadība, apliecināja, ka pasažieru stacijas “Rumbula” un “Dārziņi” netiks izslēgtas no kustību saraksta. Jautājums Satiksmes ministrijā par to iespējamo slēgšanu aktualizējās pērn, bet Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks un Rīgas plānošanas reģions aicināja tās saglabāt, ņemot vērā šo apkaimju vietējo iedzīvotāju un darba devēju lūgumu.  

“Esam gandarīti par satiksmes ministra Kaspara Briškena apliecināto, ka no vilcienu kustības saraksta dzelzceļa pieturvietas “Rumbula” un “Dārziņi” netiks izslēgtas, kas ir būtiski vietējo iedzīvotāju un uzņēmumu darbinieku ērtībām un mobilitātei. Ministra skatījumā būtu pat apsverami izveidot vēl kādu staciju Rīgā, lai stiprinātu dzelzceļu kā pasažieru pārvadājumu mugurkaulu. Ceram, ka ar šo jautājumu diskusijas ir noslēgtas un arī Rīga var tālāk strādāt pie šo apkaimju attīstības plāniem,” norāda Edvards Ratnieks, Rīgas vicemērs un Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs. 

Pērn rudenī pēc tikšanās ar visām iesaistītajām pusēm, tostarp apkaimju biedrībām, Ratnieks aicināja atbildīgo Satiksmes ministriju arī turpmāk no pasažieru vilcienu kustības saraksta neizslēgt pieturvietas “Rumbula” un “Dārziņi”, bet tieši pretēji – palielināt reisu skaitu, lai nodrošinātu esošo apkaimju iedzīvotājiem un darbiniekiem ērtības un vēlmi to izmantot ikdienas vajadzībām. Pieturvietas atrodas apkaimēs ar intensīvu dzīvojamo māju un tirdzniecības, rūpniecības un loģistikas centru attīstību, kas nozīmē, ka svarīgi ir izvērtēt minēto pieturu perspektīvo izmantošanu un nepieciešamību mobilitātes nodrošināšanai. 

Atsaucoties aicinājumam pārskatīt iepriekš pieņemto lēmumu, Sabiedriskā transporta padome pērn oktobrī nolēma apturēt pieturvietu slēgšanu līdz padziļinātai datu izpētei par pasažieru skaitu un turpināt lemšanu šogad vasarā. Šobrīd ministrs apliecināja, ka šis jautājums vairs nav dienaskārtībā. 

Šī gada 30.maijā notika Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde, kurā reģiona pašvaldību vadība tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu un pārrunāja būtiskākos jautājumus saistībā ar vienoto sabiedriskā transporta biļetes ieviešanu, Rail Baltica ieviešanas progresu un citām aktualitātēm. Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomi vada tās priekšsēdētājs un Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks. Tikšanās piedalījās arī Dins Merirands, VSIA “ATD” valdes priekšsēdētājs, Džineta Innusa, RP SIA “Rīgas Satiksme” valdes priekšsēdētāja, Raitis Nešpors, AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs. 

Rīgas plānošanas reģionu veido Rīga un Jūrmala, kā arī septiņi novadi – Ādaži, Mārupe, Ķekava, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda. Tas ir ekonomiski attīstītākais reģions Latvijā, vienlaikus izglītības, zinātnes un kultūras centrs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI