DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU kāpina pozīciju un saglabā līderību Latvijā prestižajā “QS World University Rankings 2025”

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā “QS World University Rankings 2025” iekļuvusi 721.–730. vietā, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Visaugstāk reitingā novērtēts ārzemju studentu īpatsvars universitātē un RTU reputācija darba devēju skatījumā.

Reitingā «QS World University Rankings 2025» universitātes tiek vērtētas pēc deviņiem kritērijiem – pēc akadēmiskās reputācijas, darba devēju reputācijas, citējamības, studentu un akadēmiskā personāla proporcijas, kā arī ārzemju studentu un ārzemju mācībspēku īpatsvara, absolventu nodarbinātības, starptautiskā pētniecības tīklu un ieguldījuma ilgtspējā.

Vislabākos rezultātus, kāpinot savu pozīciju par 45 vietām un ieņemot 203. pozīciju, RTU ir sasniegusi ar savu ārzemju studentu īpatsvaru. Internacionalizācija ir viena no būtiskākajām RTU darbības prioritātēm un arī turpmāk tiek plānots īstenot kvalitatīvas izmaiņas, piesaistot ārvalstu studējušos, īpaši – augstākā līmeņa studijās. Par 35 pozīcijām pieaudzis arī studentu un akadēmiskā personāla proporcijas rādītājs, apliecinot pirmos rezultātus RTU studiju procesa modernizācijā, tostarp studijām aizvien vairāk piesaistot STEM jomās talantīgus jauniešus.

Savu sniegumu par 90 vietām salīdzinājumā ar pērno gadu RTU ir uzlabojusi absolventu nodarbinātības pozīcijā. Šis kritērijs kopā ar darba devēju reputācijas rādītāju apliecina RTU studiju programmu atbilstību darba tirgus prasībām kā vietējo, tā arī citu valstu darba devēju ieskatā un ir būtisks universitātes attīstības perspektīvā, jo absolventu īpatsvars ir viens no galvenajiem RTU snieguma rādītājiem.

«Reitinga rezultāti apliecina RTU pozitīvu virzību un izaugsmi, pakāpeniski tuvojoties pasaules labāko universitāšu topam. Ar RTU padomes atbalstu universitāte mērķtiecīgi īsteno pārmaiņas visos līmeņos atbilstoši padomes noteiktajiem mērķiem. Tiek optimizēta pārvaldības sistēma, lai resursus vairāk novirzītu zinātnes izcilības veicināšanai, notiek studiju procesa modernizācija un efektivizācija, bet jo īpaši uzmanība tiek pievērsta inovācijām un sadarbībai ar industriju, lai RTU radītās zināšanas pārtaptu globāla mēroga tehnoloģijās,» uzsver RTU rektors Tālis Juhna.

RTU jau vairākus gadus «QS World University Rankings» vērtējumā ir vadošā universitāte Latvijā. No Latvijas reitingā iekļuvušas arī Latvijas Universitāte, kas ieņem 781.–790. vietu, un Rīgas Stradiņa universitāte, ierindojoties 951.–1000. vietā.

Baltijā visaugstākais novērtējums ir Tartu Universitātei (358. vieta) un Viļņas Universitātei (439. vieta), savukārt Tallinas Tehnoloģiju universitātei – 621.–630. vieta, Vītauta Lielā universitātei – 741.–750. vieta, Kauņas Tehnoloģiju universitātei – 751.–760. vieta, bet Tallinas Universitātei – 1001.–1200. vieta. Topa pirmajā vietā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otrajā – Londonas Karaliskā koledža, bet trešajā – Oksfordas Universitāte. Kopumā šogad reitingā vērtētas 1503 augstskolas 106 valstīs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI