DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts kontrole pārņem EUROSAI Pašvaldību revīziju darba grupas vadību 

Turpmākos trīs gadus Valsts kontrole vadīs Eiropas Augstāko revīzijas iestāžu organizācijas (EUROSAI) Pašvaldību revīziju darba grupu, pārņemot pilnvaras no Lietuvas Augstākās revīzijas iestādes. 

EUROSAI Pašvaldību revīziju darba grupa ir sadarbības platforma Eiropas augstākajām revīzijas iestādēm, kuru pārziņā ir pašvaldības finanšu resursu revidēšana. Darba grupā tiek veicināta sadarbība un labās prakses apmaiņa starp augstākajam revīzijas iestādēm. Šīs grupas darbība ir būtiska, lai nodrošinātu revidentu profesionālo attīstību un veicinātu labas pārvaldības praksi Eiropas un pašvaldību līmenī. 

“Vispirms izsakām pateicību Lietuvas Augstākajai revīzijas iestādei par ieguldījumu darba grupas attīstībā iepriekšējā periodā! Uzņemšanās vadīt darba grupu, kurā tiek pārstāvētas 27 valstu augstākās revīzijas iestādes, ir nozīmīgs solis Latvijas Republikas Valsts kontroles attīstībai. Mūsu pieredze un kompetence sekmēs labas pārvaldības praksi un stiprinās savstarpējo sadarbību, padarot darba grupu par vēl dinamiskāku platformu viedokļu, pieredzes un zināšanu apmaiņai. Šāda tīklošanās ir būtiska mūsdienu izaicinājumu risināšanai un efektīvai pašvaldību resursu pārraudzībai,” norāda Valsts kontrolieris Edgars Korčagins. 

Maija nogalē notikušajā EUROSAI XII kongresā tika apstiprināts Pašvaldību revīziju darba grupas aktivitāšu plāns 2024.-2027.gadam, kas ietver arī trīs galvenos darbības virzienus turpmākajiem trim gadiem – (1) veicināt dialogu ar visām ieinteresētajām pusēm, (2) stiprināt sadarbību starp darba grupas locekļiem, (3) veicināt praktiskās pieredzes apmaiņu par metodēm, inovatīviem rīkiem un tehnoloģijām. 

Valsts kontrole ir apņēmusies īstenot izvirzītos mērķus, veicināt augstāko revīzijas iestāžu iesaisti un nodrošināt darba grupas ilgtspējīgu attīstību, lai sasniegtu vēl augstākus rezultātus.  

Darba grupa izveidota 2016.gadā un tās vīzija ir radīt nozīmīgus uzlabojumus pašvaldību revīzijas sistēmās EUROSAI valstīs, savukārt misija – izveidot atvērtu platformu, lai dalītos ar labāko praksi un pieredzi pašvaldību revīzijās. Valsts kontrole ir darba grupas locekle kopš tās dibināšanas pirmsākumiem un ir aktīvi iesaistījusies dažādu aktivitāšu vadīšanā un īstenošanā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI