DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: jāstiprina valsts zāļu rezervju sistēma 

3. jūnijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Jūrmalas rezidencē tikās ar veselības ministru Hosamu Abu Meri, lai pārrunātu Veselības ministrijas izstrādātos priekšlikumus zāļu finansiālās pieejamības veicināšanai, zāļu rezerves sistēmas pilnveidošanu, kā arī slimnīcu tīkla attīstību.  

Runājot par zāļu finansiālās pieejamības plānu, Valsts prezidents vērsa uzmanību, ka, ieviešot pasākumus zāļu pieejamības nodrošināšanai, ir jāveido atklāta diskusija, lai tajā savlaicīgi var piedalīties visas iesaistītās puses. Rezultātā ieguvējiem ir jābūt pacientiem. 

Valsts prezidents un veselības ministrs bija vienisprātis, ka ir nepieciešams steidzami pilnveidot zāļu rezervju sistēmu. “Sagaidu, ka Latvijā tiks stiprināta un izveidota uzticama valsts zāļu rezervju sistēma. Novērtēju, ka Veselības ministrija pie šī jautājuma strādā, vērtējot arī citu valstu pieredzi, taču sagaidu drīzu rezultātu,” pauda E. Rinkēvičs.  

Tikšanās laikā Valsts prezidents informēja veselības ministru par reģionālo vizīšu laikā uzklausītajiem Latvijas iedzīvotāju jautājumiem, tai skaitā par veselības pakalpojumu un ārstnieciskā personāla pieejamību. “Pozitīvi vērtēju ideju par slimnīcu tīkla sakārtošanu, lai konkrēti noteiktu, kur un kādi veselības aprūpes pakalpojumi Latvijā būs pieejami reģionos, kā arī sistemātiski uzlabotu visu sniegto pakalpojumu kvalitāti. Plānojot pārmaiņas, svarīgi iedziļināties konkrētos gadījumos un rast ilgtermiņā izdevīgus risinājumus,” uzsvēra E. Rinkēvičs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI