DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Baiba Braže: Kanādas ieguldījums ir būtisks garants Latvijas un reģiona drošībai un aizsardzībai

FOTO: Ārlietu ministrija

2024. gada 31. maijā Prāgā, Čehijā, notika ārlietu ministres Baibas Bražes iepazīšanās tikšanās ar Kanādas ārlietu ministri Melāniju Žolī (Mélanie Joly). Tās laikā ministres pārrunāja divpusējās sadarbības un drošības jautājumus, kā arī visaptverošu atbalstu Ukrainai pret Krievijas pilna mēroga agresiju.

Ārlietu ministre B. Braže pateicās Kanādai par tās neatsveramo ieguldījumu Latvijas drošībā un aizsardzībā, tai vadot NATO paplašinātās klātbūtnes (Enhanced Forward Presence) kaujas grupu Latvijā. B. Braže īpaši pateicās M. Žolī par Kanādas apņēmību paplašināt klātbūtni un virzību kaujasspējīgas brigādes izveidei, kas ir būtisks garants Latvijas un reģiona drošībai un nepārprotami spēcīgs politisks apliecinājums sabiedroto solidaritātei. Ministre uzsvēra Latvijas gatavību turpināt sniegt atbalstu palielinātai sabiedroto spēku klātbūtnei Latvijā.

Pārrunājot divpusējās attiecības, abas ārlietu ministres bija vienisprātis, ka Latvija un Kanāda ir tuvi un līdzīgi domājoši partneri, kurus saista ciešas un draudzīgas attiecības.

Latvijas ārlietu ministre Baiba Braže: „Kanāda vienmēr ir bijis Latvijas draugs un spēcīgs sabiedrotais. Nevienu sabiedroto spēku klātbūtne Latvijā nav pašsaprotama, tādēļ augstu novērtēju un pateicos Kanādas ārlietu ministrei Melānijai Žolī par līdzšinējo sadarbību un Kanādas apņēmību arī turpmāk būt Latvijas un visa reģiona drošības garantam. Kopā mēs esam stiprāki – gan mūsu pašu drošībai, gan Ukrainas atbalstam”.

Latvijas ārlietu ministre pauda gandarījumu par Kanādas parlamentā šogad 21. maijā nodibināto Kanādas – Latvijas parlamentu sadarbības grupu, kā arī ielūdza Kanādas ministri Melāniju Žolī apmeklēt Latviju, lai piedalītos Baltijas – Kanādas (3+1) formāta ārlietu ministru sanāksmē.

Ārlietu ministres pārrunāja arī sadarbību starptautiskā atbalsta konsolidēšanai Ukrainai, tajā skaitā Ukrainas Miera iniciatīvai, kā arī gatavošanos Miera samitam, kas notiks Šveicē 15. un 16. jūnijā. Latvijas ārlietu ministre uzsvēra, ka Latvija ir viena no aktīvākajām Ukrainas atbalstītājām, kā arī norādīja uz Latvijas līdz šim sniegto plašo palīdzību Ukrainai. „Augstu novērtēju Kanādas ievērojamo politisko, militāro, humāno un finansiālo atbalstu Ukrainai – īpaši jāizceļ Kanādas iesaiste jautājumā par karagūstekņu, nelikumīgi aizturēto civiliedzīvotāju un deportēto personu, tostarp bērnu, atbrīvošanu, kā arī Kanādas loma Starptautiskajā valstu koalīcijā Ukrainas deportēto bērnu atgriešanai,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministre Baiba Braže.

Ārlietu ministres apsprieda arī ekonomiskās sadarbības potenciālu augsto tehnoloģiju, atjaunojamās enerģijas un militārās industrijas jomā. B. Braže pauda gandarījumu par 2024. gada janvārī sākto Latvijas un Kanādas ekonomiskās politikas dialogu – par sadarbības jomām un aktuālajiem ekonomiskās politikas jautājumiem.

2024. gada 30. un 31. maijā ārlietu ministre Baiba Braže piedalās NATO ārlietu ministru neformālajā sanāksmē Prāgā, Čehijā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI