DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2024
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Pirmo reizi RTU notiks maģistrantūras atvērto durvju dienas 

Kā dažādas nozares attīstīsies nākotnē un kādas prasmes būs nepieciešamas, lai sekotu līdzi tendencēm, kādas maģistrantūras studiju programmas piedāvā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un kāda ir studiju un pētniecības vide – to būs iespējams uzzināt pasākumu sērijā «Informācija par maģistrantūru RTU», kas notiks no 4. līdz 6. jūnijam visās RTU fakultātēs. Uzsverot inovāciju lomu RTU un Latvijas attīstībā, 4. jūnijā maģistrantūras pasākuma laikā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē tiks atklāta arī izstāde «Mūsu uzņēmumi veido nākotni», kas stāsta par deviņiem Latvijas jaunuzņēmumiem. 

«Studiju turpināšana pēc bakalaura grāda iegūšanas ir kā personīgās un profesionālās dzīves vērtības palielināšana – jo augstāka izglītība, jo augstāki nodarbinātības un atalgojuma rādītāji un lielākas iespējas pielāgoties darba tirgus strauji mainīgajām prasībām. Lai iedrošinātu un motivētu tikko bakalaura grādu ieguvušos turpināt studijas vai industrijā strādājošos atsākt tās pēc ilgākas pauzes, pirmo reizi rīkojam īpašu pasākumu tieši potenciālajiem maģistrantūras studentiem,» stāsta RTU studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane.  

4. jūnijā plkst. 16.00–18.00 interesentiem durvis vērs RTU Arhitektūras un dizaina institūts, Ķīpsalas ielā 6, plašāk iepazīstinot ar maģistra līmeņa studiju programmu «Dizaina inženierija» un piedāvājot doties ekskursijā institūta telpās. Plkst. 16.00 visi interesenti aicināti arī uz lekciju «Viedie materiāli, ilgtspēja un dizains». 

4. jūnijā no plkst. 16.30 līdz 18.30 interesenti gaidīti arī RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF), Kalnciema ielā 6, lai tiktos ar fakultātes dekānu Jāni Cauni, Studiju atbalsta un lietvedības centra vadītāju Līgu Kamolu un studiju programmu direktoriem. Plkst. 16.30 ar J. Caunes un IEVF Ekonomikas un uzņēmējdarbības institūta docentes, Latvijas Privātā un iespējkapitāla asociācijas izpilddirektores Anitas Titovas uzrunu tiks atklāta arī izstāde «Mūsu uzņēmumi veido nākotni» 

«Abu pasākumu atklāšana vienlaikus nav sakritība – mēs vēlamies akcentēt fakultātes saikni ar reālo uzņēmējdarbības vidi, kā arī sekošanu līdzi tās tendencēm. RTU un fakultāte ir daudz darbojusies ar atbalstu inovācijām, tostarp nodrošinot studentus ar nepieciešamajām zināšanām un prasmēm šajā jomā,» pauž J. Caune, akcentējot, ir svarīgi turpināt radīt interesi par šo jomu, fakultātei ne tikai izglītojot, bet arī popularizējot veiksmīgos jaunuzņēmumus Latvijā. 

«Izstāde stāsta vien par deviņiem jaunuzņēmumiem, bet Latvijā ir daudz pārsteidzošu un inovatīvas idejas attīstošu uzņēmumu, par kuriem sabiedrība nav informēta. Mēs vēlamies, lai izstāde paver skatu uz to, ar ko tiešām varam lepoties, no kā smelties idejas citu uzņēmumu attīstībai un veicināt izpratni par finansējumu un valsts atbalstu, kas šādiem biznesiem pieejams,» stāsta izstādes organizatore A. Titova.  

Izstāde tapusi, sadarbojoties Latvijas Privātā un iespējkapitāla asociācijai un finanšu institūcijai «Altum». Izstādē varēs uzzināt vairāk par tādiem Latvijas jaunuzņēmumiem kā «Aerones», «BioEfekts», «Skin Bliss», «Naco Technologies», «Catalyco», «EMPYRIO», «inGain», «Cellbox Labs» un «WeedBot» 

Iepazīt IEVF studiju programmas un satikt studiju programmu direktorus visi interesenti varēs arī 5. jūnijā plkst. 17.00–18.30. 

5. jūnijā plkst. 15.00–17.00 studētgribētājiem būs iespēja gūt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem, apmeklējot informatīvo pasākumu RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē, Zunda krastmalā 10. Tajā viņi varēs satikt dekānu Agri Ņikitenko un studiju programmu direktorus, apmeklēt laboratorijas un studiju telpas. 

5. jūnijā plkst. 16.00–18.00 Ķīpsalas ielā 6A interesentus ar studiju programmām un nozares izglītības aktualitātēm iepazīstinās arī RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultāte (BMF). Plkst. 16.00 BMF studiju prodekāne Marina Čerpinska iepazīstinās ar tendencēm augstākā līmeņa studiju programmās un ārvalstu pieredzi, kam sekos studiju programmu direktoru prezentācijas un ekskursijas laboratorijās.  

Savukārt 6. jūnijā plkst. 15.00–18.00 potenciālajiem maģistrantiem durvis vērs Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte (DTF), Paula Valdena ielā 3. Atvērto durvju diena DTF sāksies ar lekciju «Kur materiālzinātne satiekas ar bioloģiju?», bet turpināsies ar studiju programmu direktoru prezentācijām un ekskursijām laboratorijās.  

Pirms pasākumu apmeklēšanas, aicinām reģistrēties https://ej.uz/rtumaģistrantūra. 

Interesenti, kuri vēlas studēt maģistrantūrā RTU Rīgas Biznesa skolā, aicināti pieteikties individuālām konsultācijām, aizpildot anketu – https://ej.uz/rbsmaģistrantūra. 

RTU ir vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā, tās darbības pamats ir zinātne, inovācijās un sadarbībā ar industriju veidots studiju process, kas nodrošina tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu, kalpojot par pamatu valsts ilgtspējīgai attīstībai. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI