DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Pārvalde starptautiskajā drošu personu apliecinošu dokumentu forumā prezentēja jaunā parauga pases veiksmes stāstu

Publicitātes foto

Otrdien, 28. maijā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) Rīgā notiekošajā starptautiskajā drošu personu apliecinošu dokumentu forumā Secure ID forum dalījās pieredzē par Latvijas jaunā pases parauga izstrādes procesu un inovatīvajiem drošības risinājumiem, kas iestrādāti dokumentā, kā arī pases radošā koncepta – Latvijas dabas ainavas – izveidi. Latvijas jaunā parauga pase apvieno sevī teicamu drošības un jaunāko inovāciju līmeni, turklāt ir lielisks piemērs tam, ka pases dizainu var veiksmīgi un ļoti harmoniski savienot ar nepieciešamajiem pretviltošanas elementiem.

Forums notika jau vienpadsmito gadu, vienkopus pulcējot 25 personu apliecinošu dokumentu inovāciju nozares ekspertus no vairāk nekā 23 valstīm. Konferences diskusiju un prezentāciju centrā bija jautājumi par eValdību, digitālo maku un digitālajiem darījumiem, kā arī par mākslīgā intelekta attīstības tendencēm. Dalībnieki dalījās pieredzē par personu apliecinošu dokumentu, personas identifikācijas un verifikācijas jautājumiem, nozares tendencēm un izaicinājumiem.

“Piedaloties forumā, Pārvaldei bija iespēja izstāstīt Latvijas jaunā parauga pases izveides veiksmes stāstu. Inovatīvais un skaistais dizains kopā ar visaugstākajiem drošības risinājumiem mūsu pasi ierindo visuzticamāko dokumentu augšgalā,” uzsver Pārvaldes priekšniece Maira Roze.

“Latvijas personu apliecinošie dokumenti vienmēr ir gājuši laikam līdzi. Tie tapuši, arvien pilnveidojot dokumenta drošības līmeni, kā arī ieviešot jaunākos un progresīvākos autentifikācijas risinājumus,” saka Personu apliecinošo dokumentu un ar tiem saistīto tehnoloģisko risinājumu attīstības vadītājs Ēriks Vismanis.

Par jaunā parauga pasi

Šī gada februārī Pārvalde ieguva augstu starptautisko apbalvojumu par jaunā parauga Latvijas pasi nominācijā “Reģiona labākā jaunā pase 2024”. Apbalvojums tika piešķirts par teicamo dokumenta dizainu, kas apvienots ar izciliem drošības elementiem un inovatīviem pretviltošanas risinājumiem, kuri atbilst visaugstākajām jaunākā līmeņa dokumentu drošības prasībām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI