Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā iedzīvotāji var ziņot KNAB par dažādiem iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem publiskās vietās, preses izdevumos un internetā. Iedzīvotāji visbiežāk var saskarties ar slēptās aģitācijas izpausmēm, piemēram, ja apmaksātā reklāmā vai publikācijā slavēts vai kritizēts kāds deputāta kandidāts, taču nav pievienotas norādes par šī materiāla apmaksātāju. Tāpat tas attiecas uz gadījumiem, kad deputāta kandidāts tiek izmantots kā kāda notikuma galvenais komentētājs vai tiek atspoguļoti sabiedrībai nenozīmīgi kandidāta privātās dzīves notikumi, lai palielinātu konkrētā kandidāta publicitāti.
Vienlaikus iedzīvotāji aicināti KNAB ziņot par iespējamu priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanas kārtības neievērošanu. Visā priekšvēlēšanu aģitācijas periodā aģitācijas materiālus nedrīkst izvietot, piemēram, valsts un pašvaldību iestāžu ēkās, baznīcās, lūgšanu namos, autoostās, dzelzceļa stacijās, lidostās, valsts nozīmes arhitektūras pieminekļos u.tml. vietās. Tāpat nav atļauta aģitācijas materiālu izvietošana pie tiem reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas likumā noteiktajā termiņā nav iesnieguši KNAB izcenojumus par politiskās reklāmas izvietošanu. Visi KNAB saņemtie izcenojumi publicēti KNAB tīmekļvietnē.
Tāpat KNAB jāziņo, ja aģitāciju saturošiem informatīvajiem izdevumiem, tostarp bukletiem un skrejlapām, nav norādīta tirāža, kā arī gadījumos, ja politiskā organizācija vai deputāta kandidāts aģitācijai izmanto valsts vai pašvaldību institūciju administratīvos resursus. Starp raksturīgākajiem administratīvo resursu izmantošanas veidiem ir deputāta kandidāta vai politiskās partijas slavinošas vai kritizējošas publikācijas pašvaldības informatīvajā izdevumā, iestādes tīmekļvietnē vai sociālajos tīklos. Cita starpā aģitācijas materiālu izgatavošanā nedrīkst iesaistīt valsts vai pašvaldības iestādēs nodarbinātos un izmantot to rīcībā esošo materiāltehnisko nodrošinājumu.
KNAB var ziņot vairākos veidos, tostarp anonīmi. Iedzīvotāji var informēt KNAB par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, izmantojot tiešsaistes ziņošanas platformu un tās mobilo lietotni “Ziņo KNAB!”, kā arī zvanot KNAB uzticības tālrunim 8000 20 70 vai rakstot uz e-pasta adresi pasts@knab.gov.lv.
KNAB atzinīgi novērtē katra ziņotāja iesaisti godīgu vēlēšanu norisē un pateicas par sniegto informāciju KNAB. KNAB aicina iedzīvotājus arī turpmāk būt vērīgiem un informēt KNAB par iespējamiem novērotiem pārkāpumiem.