DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Apbalvoti kultūrizglītības nozares talantīgākie audzēkņi un skolotāji, pasniegtas Cimzes balvas

FOTO: Kaspars Teilāns

2024. gada 17. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē Kultūras ministrijas apbalvojumus saņēma talantīgākie kultūrizglītības nozares audzēkņi, viņu skolotāji un koncertmeistari par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs. Vienlaikus pasniegts pedagoģiskās izcilības apbalvojums kultūrizglītības jomā – Cimzes balva.

Kultūras ministrijas apbalvojumus par īpašiem sasniegumiem saņēma 56 audzēkņi, 46 skolotāji un koncertmeistari no 15 izglītības iestādēm. Jaunie talanti guvuši godalgas dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos, kas 2023. gadā notika gan Latvijā, gan klātienē un attālināti ārvalstīs: vairākās Eiropas Savienības valstīs, ASV, Indijā, Japānā, Kanādā, Ķīnā, Lielbritānijā, Ukrainā un citviet.

"Ar šo apbalvojumu mēs atzīmējam jūsu spilgtākos panākumus un jūsu katra – gan jauniešu, gan pedagogu – ieguldīto darbu, tos sasniedzot. Pasaulē šis ir laiks, kad vairāk nekā jebkad mēs domājam par saknēm un mūsu kopīgo stāstu. Par Latvijas stāstu. Un šajā stāstā jūs esat daļa no tiem, kuri ne vien veido mūsu nacionālo identitāti, bet ar savu pašaizliedzīgo un ārkārtīgi smago darbu ar augsti paceltu galvu nesat Latvijas vārdu pasaulē," apbalvojumus pasniedzot, uzsvēra kultūras ministre Agnese Logina.

Kultūras ministrijas apbalvojums par jauniešu sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs ieviests 1998. gadā. Ar šo apbalvojumu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu.

Šogad aprit desmit gadi, kopš Latvijas Nacionālais kultūras centrs iedibinājis Cimzes balvu. Šo apbalvojumu ik gadu pasniedz diviem izciliem Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogiem kultūrizglītības jomā. Šogad Cimzes balvu saņēma Mākslu izglītības kompetences centra "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" skolotāja un izglītības programmas "Apģērbu dizains" vadītāja Rita Piešiņa un Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas direktore, mākslas skolotāja Ilona Linarte-Ruža.

Cimzes balvas piešķiršanas mērķis ir novērtēt pedagogus par izcilu pedagoģisko darbību un nozīmīgu ieguldījumu kultūrizglītībā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes vārdā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI