DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Septiņi padomi, kā izvairīties no cilvēku tirdzniecības riskiem

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) informatīvās kampaņas “Pamani cilvēku tirdzniecības draudus!” ietvaros ir sagatavojusi padomus, kas var palīdzēt izvairīties no cilvēku tirdzniecības draudiem.

  • Meklējiet darbu drošās un pārbaudītās interneta vietnēs

Ja esat darba meklējumos, izvēlieties uzticamas un pārbaudītas interneta vietnes vai darba meklēšanas platformas. Nepiekrītiet darba piedāvājumiem no nezināmiem avotiem vai tādiem, kas izskatās pārāk labi, lai būtu patiesi.

  • Pārbaudiet “sapņu darbu” piedāvājumus

Lai piesaistītu potenciālos upurus, vervētāji nereti rada nereālus “sapņu darba” piedāvājumus. Rūpīgi izpētiet visus piedāvājumus un skeptiski izvērtējiet solītos bonusus un atlīdzību.

  • Iepazīstieties ar darba tiesībām

Pirms pieņemat darbu Latvijā vai dodaties strādāt ārzemēs, iegūstiet informāciju par darba tiesībām un aizsardzību konkrētajā valstī. Šis solis palīdzēs izvairīties no nelegālas nodarbināšanas un izmantošanas.

  • Sargiet savas personiskās lietas

Nenododiet personu apliecinošos dokumentus vai bankas kartes nezināmiem cilvēkiem. Pat ja dokumenti ir nozaudēti vai atņemti, Jūs vienmēr varat vērsties pēc palīdzības Valsts policijā.

  • Nofotografējiet savus dokumentus

Savā telefonā vienmēr glabājiet kopijas personas dokumentiem, tostarp pasei un eID kartei. Tas var palīdzēt pierādīt Jūsu identitāti, vēršoties pēc palīdzības.

  • Informējiet tuviniekus

Ja plānojat pārvākties vai strādāt citā valstī, pastāstiet radiniekiem vai draugiem par saviem plāniem, jaunajiem kontaktiem un dzīvesvietas vai apmešanās vietas adresi. Tas nodrošinās sasniedzamību, ja būs nepieciešama palīdzība vai atbalsts.

  • Konsultējieties ar darba inspekciju

Ja saskaraties ar darba tiesību pārkāpumiem vai citiem nelikumīgiem darba apstākļiem, konsultējieties ar vietējo darba inspekciju. Pat gadījumā, ja vēl nav noslēgts oficiāls darba līgums, ikvienam cilvēkam ir tiesības uz aizsardzību un atbalstu.

Pārvalde aicina dalīties padomos ar draugiem un ģimeni, lai kopīgi veidotu drošāku vidi un godīgāku sabiedrību

Plašāka informācija par informatīvo komunikācijas kampaņu “Pamani cilvēku tirdzniecības draudus!” pieejama Pārvaldes un Iekšlietu ministrijas vietnēs: www.pmlp.gov.lv un www.iem.gov.lv

Komunikācijas kampaņa “Pamani cilvēku tirdzniecības draudus!” izveidota un finansēta Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2021. – 2027.gada programmas projekts Nr. PMLP/PMIF/2023/2 “Atbalsta pasākumi personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, uzņemšanai un izmitināšanai Latvijā (1.posms)”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI