DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Skolēni sacensībās demonstrēs zināšanas robotikā un elektronikā 

Publicitātes foto

Jaunie robotikas un elektronikas talanti, demonstrējot savas zināšanas un praktiskās iemaņas, sacentīsies tradicionālajā «Robotikas un elektronikas dienā 2024», kas 18. maijā plkst. 9.00 sāksies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē, Zunda krastmalā 10. Pasākuma laikā norisināsies Robotikas čempionāts, elektronikas konkurss un izglītojoši semināri skolotājiem. Dalība sacensībās un pasākuma apmeklēšana ir bez maksas.  

Robotikas čempionāts notiks 17 disciplīnās, piemēram, «LEGO Sumo», «iRobot Sumo», «Līnijsekošana», «LEGO Folkrace», «Freestyle», «Folkrace», un tas vienlaikus būs arī Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posms. Čempionāts paredzēts dažādām vecuma grupām, kā arī vairākas disciplīnas – bez vecuma ierobežojuma.  

Savukārt elektronikas konkursā «Volburg – Jaunais elektroniķis 2024» sacensību dalībniekiem no dotajām detaļām būs jāizveido elektroniska vadības shēma, kas jāintegrē velosipēda maketā. Konkurss norisināsies divās sarežģītības pakāpēs – skolēniem līdz 14 gadu vecumam un no 15 gadu vecuma. Konkursa uzdevumi būs jāpilda komandās, kas veidotas no diviem dalībniekiem, no kuriem vismaz vienam jābūt ar iemaņām lodēšanā.  

Līdztekus minētajām aktivitātēm sacensību dienā pedagogiem – elektronikas un robotikas tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotājiem – tiks piedāvāts kompetences pilnveides seminārs, kurā viņi varēs iepazīties ar aktualitātēm elektronikas nozarē un piedalīties praktiskajā darbnīcā par lietu interneta (Internet of things – IoT) lietojumu. Semināra un praktiskās darbnīcas dalībniekiem tiks izsniegtas Valsts izglītības satura centra apliecība par semināra programmas apguvi. 

«Robotikas un elektronikas dienu 2024» tradicionāli organizē Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) un RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte.  

Pasākums tiek rīkots, lai bērniem un jauniešiem popularizētu elektronikas un robotikas nozari un vairotu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pilnveidotu bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, sniegtu iespēju bērniem un jauniešiem pārbaudīt savas prasmes elektronikas un robotikas jomā, veicinātu tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāju profesionālo pilnveidi, sadarbību un pieredzes apmaiņu. 

Informācija par «Robotikas un elektronikas dienu 2024» – robotika.pvg.edu.lv/rtu2024/ 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI