DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

ECOFIN sanāksmē izskatīs tiesību aktus par PVN digitālajā laikmetā

No 13. līdz 14. maijam finanšu ministrs Arvils Ašeradens un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas sanāksmē un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas norisināsies Briselē, Beļģijā. Galvenie sarunu temati sanāksmēs ietvers kapitāla tirgus attīstību un tiesību aktu pakotni par pievienotās vērtības nodokli (PVN) digitālajā laikmetā.

Eirogrupas sanāksmē, tostarp Banku savienības formātā plānots uzklausīt Banku savienības uzraudzības padomes priekšsēdētāja ziņojumu un ziņojumu par Vienotās noregulējuma valdes neseno darbību. Tāpat paredzēts atskatīties uz jautājumiem, kas izskatīti Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas pilnvarnieku gada sanāksmēs un G20 valstu finanšu ministru un centrālo banku vadītāju sanāksmē. Savukārt Eirogrupas paplašinātā formāta sanāksmē plānots pārrunāt zināšanu trūkuma novēršanu eirozonas konkurētspējas kontekstā, kā arī pārskatu par kapitāla tirgu savienību.

ECOFIN sanāksmē paredzēts izskatīt tiesību aktu pakotnes “PVN digitālajā laikmetā” turpmāko virzību. Par vienu no pakotnes galvenajām prioritātēm ir noteikta PVN ziņošanas pienākumu modernizācija un e-rēķinu izrakstīšanas atvieglošana, ieviešot pienākumu sniegt digitālus un reāllaika pārskatus. Tāpat būtiska prioritāte ir platformu ekonomikas problēmu risināšana, lai novērstu nevienlīdzību PVN piemērošanā starp tradicionālajām un digitālajām nozarēm.

Ministri apmainīsies viedokļiem un diskutēs par ātrāku un drošāku atvieglojumu piemērošanu pārmērīgiem ieturējuma nodokļiem (FASTER). FASTER direktīvas priekšlikuma mērķis ir padarīt ES ieturējuma nodokļa procedūras efektīvākas, vienlaikus stiprinot tās pret krāpšanu nodokļu jomā un nodokļu ļaunprātīgas izmantošanas risku. Priekšlikuma pamatā ir to aspektu sakārtošana dalībvalstīs, kas veicinātu pamatotu  nodokļu atvieglojumu piemērošanu dividenžu ienākumiem, kā arī paātrinātu šo procesu.

Sanāksmē Eiropas Komisija informēs ministrus par ekonomikas un finanšu situāciju Ukrainā. Tāpat dalībnieki pārrunās progresu finanšu pakalpojumu direktīvu ieviešanā un tiesību aktu īstenošanas statusu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI