DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents pasniedz Viestura ordeni Kanādas bruņoto spēku komandierim, ģenerālim Veinam Eiram 

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

13. maijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Kanādas bruņoto spēku komandieri, ģenerāli Veinu Eiru (Wayne Eyre). Ņemot vērā š.g. 10. aprīļa Ordeņu kapitula lēmumu, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Veinam Eiram pasniedza Viestura ordeni (I šķira) par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas Republikas un Kanādas savstarpējās sadarbības veicināšanā militārajā jomā un Latvijas valsts drošības un aizsardzības stiprināšanā.  

Ģenerālis V. Eirs iesaistījies Latvijas militāro spēju apjoma uzlabošanā un nodrošināšanā, aktīvi virzījis NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā attīstību un pilnveidi no Kanādas puses, kā arī mudinājis pārējo dalībvalstu aktīvu iesaisti. Tāpat ģenerālis V. Eirs sniedzis neatsveramu ieguldījumu, aizstāvot Latvijas aizsardzības konceptuālo atbalstu Kanādas valdībā.  

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sarunā ar Kanādas bruņoto spēku komandieri ģenerāli Veinu Eiru pateicās par Kanādas militāro klātbūtni Latvijā un tās apņēmību paplašināt klātbūtni, izveidojot kaujas spējīgu brigādi. “Kanādas un Latvijas sadarbība ir ļoti spēcīga. Kanādas bruņoto spēku klātbūtne Latvijā sniedz būtisku pienesumu ne tikai Latvijas, bet visa Baltijas reģiona drošībai,” teica E. Rinkēvičs.  

E. Rinkēvičs arī apliecināja Latvijas puses apņēmību nodrošināt pilnvērtīgu uzņemošās valsts atbalstu Kanādas bruņoto spēku palielinājumam Latvijā.  

Tāpat puses apmainījās viedokļiem par veicamajiem darbiem Baltijas valstu reģiona aizsardzības stiprināšanā līdz NATO Vašingtonas samitam, kā arī par atbalstu Ukrainai.  

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI